Skocz do zawartości

PROBLEM Z ROSLINAM(glonami0


Rekomendowane odpowiedzi

Wojne z krasnorostami wygrałem lecz teraz pojawiły sie zielenice i do nich mam pytanko(czy jak zrobie restart to znikna).Mam bimbrownie lecz narazie jej nie używam lecz mam pewien problem,światło jest to lampa do terrariów ma ona moc 80w dlatego,że świetlowka jest za słaba.Podaje co2 a na roslinach nie pojawiaja sie bombelki(co z tym zrobic).I jeszcze jedno czy jak sa glony w akwarium to warto ryzykowac z co2.Chyba nie ten temat wybrałem ale to nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

Podaj więcej parametrów zbiornika oraz wody. Możliwe, że masz za wysoki poziom azotanów co sprzyja rozwoju zielenic lub za silne oświetlenie. Jakiej pojemności masz zbiornik? Rozumiem, że są to zielenice w formie nitkowatej? Dużą masz obsadę rybek?

Można spróbować z częstymi podmianami wody, zmniejszeniem natężenia oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chodziło o to. Podaj wymiary akwarium ( dł. szerokość, wysokość lub po prostu litraż) z filmu wygląda mi na ok 100l ale nie jestem pewien , NO3, NO2 itp. Jeśli masz za wysoki poziom azotanów to wraz z silnym oświetleniem może powodować wysyp zielenic. Ile czasu świecisz światło? Jak często robisz podmiany wody w akwarium?

 

"...żeby rosliny produkowały co2 musza sie przyjac" - rośliny produkują tlen nie dwutlenek węgla, myślę że powinny się przyjąć by móc produkować tlen.

Na temat CO2 dużo ci nie powiem bo dopiero planuje kupić zestaw do dozowania CO2. Stosuje tylko CO2 w płynie firmy Easy Life, i dopiero jak zwiększyłem oświetlenie to rośliny zaczęły mi bomblować no i plus jeszcze gotowa mieszankę soli podaje na zmianę z Easy Life ProFito. Lecz z 2 tygodnie temu przestały i nie wiem czemu:/ ale i tak szykuję się do restartu w najbliższym czasie bo aranż chcę zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium ma 100l ale dokładnie nie wiem nie było kupowane w sklepie.rosliny juz mi produkuja tlen(sory pomyliłem sie z tym c02 )testy musze zakupic lecz sa trochę drogie ale postaram sie kupic.podłączyłem wczoraj bimbrownie i działa swietnie jest szczelna.zielenice jeszcze sa ale mysle ze jak co tydzien bede podmieniał 40%wody i podawał co2 to znikna. a jak podoba sie akwarium na filmiku troche kiepsko ale w teorii wyglada lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

teraz pojawiły sie zielenice i do nich mam pytanko(czy jak zrobie restart to znikna)

I tak i nie, za pojawienie się zielenic odpowiada ilość makroelementów w wodzie, jeśli jednych jest za dużo a innych za mało mogą się pojawić zielenice lub sinice. Po restarcie przez tydzień, może miesiąc nie będziesz miał problemu ale on wystąpi gdyż prędzej czy później rośliny pochłoną całe PO4 lub NO3 z wody

światło jest to lampa do terrariów ma ona moc 80w dlatego,że świetlowka jest za słaba

Polecam zmienić światło, są różne lampy terrarystyczne, jedne z wit D, inne z jakimiś innymi cudami, jeszcze inne grzeją powierzchnie na którą padają jej promienie. Zapakuj świetlówkę albo i dodatkowe 2 jeśli będzie taka potrzeba. Przy takim oświetleniu i braku testów nie polecam podawać CO2, wraz z CO2 przydaje się "mocniejsze" oświetlenie, choćby dogmatyczne 0,5w /l i jakieś dozowanie mikro i makro się też przydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Matematycznie masz rację, tyle czy jakościowo lampa do terrarium będzie dawała odpowiednie oświetlenie dla roślin "podwodnych"? Dodajmy do tego sprawność świetlną żarówki żarowej i świetlówki, jest nieporównywalna. Nie mój baniak, ja tylko wskazuję możliwości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie narazie akwarium swietnie działa,swiatło wymienie na swietlowke 60w mysle ze starczy.zielenice maja juz problem bo rosliny rosna jak szalone przy co2,co do tych moczarek to sa rosliny trudne w hodowli cieszko jest z nimi.ta lampa co mam nie jest taka zła daje bardzo białe swiatło.mysle ze rosliny maja u mnie dobrze w podłożu dałem jakies pałeczki,teraz podaje co2 .akwarystyka jest to ciężkie hobby wymagajace wiedzy,ale i posiadania kasy.dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...