Skocz do zawartości

[126L] By Warson


warson1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Zgadzam się mi też brakuje korzenia. Myślę że jak już sobie sprawisz korzeń, z lewej strony lub centralnie, wtedy też na spokojnie ułożysz sobie tak jak ci pasuje rośliny. Odrobinę na pierwszym planie wedlug mnie zbyt wysoka trawa, cofnął bym ją trochę, trochę rozdzielił ja i te najmniejsze rzucił na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Ponownie, już trochę czasu minęło od założenia akwa a więc przesyłam fotkę oraz pytanie o problem jak zwykle :)

 

Tak wygląda moja tafla wody... próbowałem już wszystkiego, zbierać to butelką przy podmianie, niestety na drugi dzień to samo... Filtr wyczyściłem, wodę do podmiany wlewam z Filtra RO, już nie wiem co mam robić... Help. Fot nr 2.

 

Fot 1

Dołączona grafika

 

Fot 2

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie ci się akwarium rozrosło i ciekawie wygląda. Osobiście mam wątpliwości co do rozkładu roślin, chyba przydało by się zaakcentować podział na plany, nie wiem jak mogę ci dokładnie poradzić ale czegoś mi brakuje w rozkładzie roślin. Masz dużo roślin łodygowatych, może jakieś rośliny w stylu paproci i żabienicy, no nie wiem to jest rzecz gustu. Polecam pokąbinować ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, duży plus za to że roślinki rosną, a i woda przejrzysta i czysto ogólnie. Ale jak dla mnie to składu nie ma. Powtykane rośliny łodygowe jednakowej wielkości na wszystkich planach mnie jakoś szczególnie nie zachwycają. Kojarzy mi się to z akwarium w zoologu gdzie właściciel wtyka w jednym akwarium wszystkie rośliny jakie z hurtowni przywiózł.

Fajnie jak byś korzonek większy wsadził tak od lewej strony do środka, z tyłu gęsto roślin a z przodu tylko trawka. I ten mech trochę bym odsłonił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym ci pomógł, ale przyznaje się że nie potrafię zaplanować tak ze zdjęcia. U siebie w akwa najczęściej jest tak że coś zrobię, potem 15min się na to patrzę i znowu poprawiam i tak kilka razy. Myślę że tak najlepiej, metoda prób i błędów. Obejrzyj kilka zdjęć i wyciągnij z tego coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dzisiaj 2 miesiące od założenia akwarium padła kosiarka, objaw taki sam jak u innych ryb, bezruch, cały czas na dnie lub na liściu itp... Robiłem testy i parametry i wszystko OK, już 5 rybka w identycznych okolicznościach. Juz sam nie wiem co się dzieje. dziwne bo kosiarka od poczatku trzymała się najdłużej, od założenia akwarium, no jeszcze neonki są nie naruszone ale każdy inny gatunek problem i zdychaja.

 

A co do roślin to przecież ciężko będzie przesadzić wszystko od nowa bo się pięknie zakorzeniły... chyba poczekam na okazje jakiś korzonek większy i wtedy coś pomyśle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dzisiaj 2 miesiące od założenia akwarium padła kosiarka, objaw taki sam jak u innych ryb, bezruch, cały czas na dnie lub na liściu itp... Robiłem testy i parametry i wszystko OK, już 5 rybka w identycznych okolicznościach. Juz sam nie wiem co się dzieje. dziwne bo kosiarka od poczatku trzymała się najdłużej, od założenia akwarium, no jeszcze neonki są nie naruszone ale każdy inny gatunek problem i zdychaja.

 

A co do roślin to przecież ciężko będzie przesadzić wszystko od nowa bo się pięknie zakorzeniły... chyba poczekam na okazje jakiś korzonek większy i wtedy coś pomyśle :D

Może to ma coś wspólnego z tym dziwnym czymś co miałeś na powierzchni wody (nawiasem mówiąc co się z tym ostatecznie stało?). Na pewno no2 i no3 ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos z was bylby taki uprzejmy to prosze o pomoc z rozplanowaniem tych roslin kurcze patrze na akwarium i nie wiem jak to zrobic. boje sie tez ze bardzo zamule akwarium czy to mozliwe? jak mozecie to poprosze jakies linki gdzie moge obejzec wystroj akwariow. czy rosliny dac po jednej stronie z korzeniem czy moze osobno?... po lewej korzen a z drugiej strony rosliny..

czy rosliny lepiej ulozyc tam gdzie nie ma wylotu wody z filtra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos z was bylby taki uprzejmy to prosze o pomoc z rozplanowaniem tych roslin kurcze patrze na akwarium i nie wiem jak to zrobic. boje sie tez ze bardzo zamule akwarium czy to mozliwe? jak mozecie to poprosze jakies linki gdzie moge obejzec wystroj akwariow. czy rosliny dac po jednej stronie z korzeniem czy moze osobno?... po lewej korzen a z drugiej strony rosliny..

czy rosliny lepiej ulozyc tam gdzie nie ma wylotu wody z filtra??

Jeżeli będziesz ostrożny i pomału będzie wyjmował rośliny to wszystko będzie ok. Jeżeli chodzi o linki, przejrzyj sobie galerię może coś ci się spodoba. A tak finalnie, to nie przejmuj się ludzie sobie piszą że coś by zmienili ale ostatecznie akwarium ma się tobie podobać, więc najlepiej zrób tak jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dość długiej przerwie :)

 

Troche się zmieniło, mianowicie poprzesadzałem roślinki na tył, prawą jak i lewą stronę jak to pisze we wszelkich poradnikach :)

 

Tak to wygląda:

 

Dołączona grafika

 

, jednak brakuje mi czegoś w środku, co proponujecie tam wstawić :D

 

Noi ciągle twa walka z glonami "nitkami" tyle ich miałem że połowe roślin musiałem wyrzucić :(

 

Świece 6h i nie nawoże parametry w normie, więc dziwne że się pokazał.

 

czekam na ciekaw komentarze, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...