Skocz do zawartości

[126L] By Warson


warson1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no zbiorniczek spoko, na ta biala wode polecam ci produkt TETRA Aqua Crystal Water.

Nic nie dolewaj ,akwarium jest dopiero 5 dzień i woda ma prawo być biaława(aby była klarowna czeka się nawet do 3 tygodni).

a co powiecie na tą rybke chyba sum Rekini? dobrze mówie, wygląda jak rekin :P

Na nie akwarium za małe ,są to bardzo ruchliwe oraz duże ryby.

Cały czas myślę o obsadzie ale na pewno:

 

- Kiryski

- Glonojady

- Mułojady

 

Jeszcze pytanie po ile chcesz mieć rybek z tych gatunków?

 

Co do mułojadów ,zazwyczaj prowadzą nocny tryb życia,zakopują się w podłożu na długi czas oraz wykopują roślinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ciekawie się zpaowiada, bardzo fajne połaczenie podłoża oraz roslin. Jeżeli chodzi o oświetlenie, nie chcesz inwestowac w to proponuje minimum chociaż zakupić inne świetlówki Tył Philips Aquarelle, przód Philips LTD 865/965 lub Osram Biolux 965 + odbłysniki( lub tak już masz zrobine- odblyśnik folia). Nie poradzę nic z nawożeniem jak narazie gdyż dopiero samemu zaczynam się w to bawić, więc z praktyki ( a teorie znajdziesz na necie) bede mógł cos więcej powiedzec pewnie za 1-2 miesiące. "biała Woda" - spróbój jeden pojemnik zasypać zeolitem - klaruje wodę (samemu tak robię - na stałe- co 3 miesiące ywmiana). (gdzies już nie pamietam gdzie czytałem o jakimś specyfiku Producent z USA, do klarowania wody(wkład do filtra), sam jeszcze nie korzystałem ale piszą że podobno siekiera. W mojej ocenie z praktyki do d.. są te wszystkie preparaty w płynie do klarowania wody. faktycznie ktos już napisał że akwarium musi tez swoje odczekać. (napewno to nie jest od światła - ewentulany zakwit jest mozliwy ale napewno nie teraz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeolit już mam w filtrze. jutro robię pierwsza podmianke to może będzie lepiej. już mam dość tych preparatów bo kasy wydałem już za dużo zdecydowanie.

W takim razie na pewno akwarium wymaga trochę czasu, a podmianka nie zaszkodzi. Niestety akwarium to taka skarbonka bez dna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ciekawie się zpaowiada, bardzo fajne połaczenie podłoża oraz roslin. Jeżeli chodzi o oświetlenie, nie chcesz inwestowac w to proponuje minimum chociaż zakupić inne świetlówki Tył Philips Aquarelle, przód Philips LTD 865/965 lub Osram Biolux 965 + odbłysniki( lub tak już masz zrobine- odblyśnik folia). Nie poradzę nic z nawożeniem jak na razie gdyż dopiero samemu zaczynam się w to bawić, więc z praktyki ( a teorie znajdziesz na necie) bede mógł cos więcej powiedzec pewnie za 1-2 miesiące. "biała Woda" - spróbój jeden pojemnik zasypać zeolitem - klaruje wodę (samemu tak robię - na stałe- co 3 miesiące ywmiana). (gdzies już nie pamietam gdzie czytałem o jakimś specyfiku Producent z USA, do klarowania wody(wkład do filtra), sam jeszcze nie korzystałem ale piszą że podobno siekiera. W mojej ocenie z praktyki do d.. są te wszystkie preparaty w płynie do klarowania wody. faktycznie ktos już napisał że akwarium musi tez swoje odczekać. (na pewno to nie jest od światła - ewentulany zakwit jest mozliwy ale na pewno nie teraz).

Ten specyfik to przypadkiem nie Purigen firmy Seachem ?

Jak tak to mam go w filtrze i polecam-klaruje wode i przy okazji można ograniczyć troche podmiany wody,ale jest dość drogi.

 

Poza tym przez tydzień akwa nie dojrzało,poczekaj jeszcze tydzień/dwa i ta biel sama znieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ciekawie się zpaowiada, bardzo fajne połaczenie podłoża oraz roslin. Jeżeli chodzi o oświetlenie, nie chcesz inwestowac w to proponuje minimum chociaż zakupić inne świetlówki Tył Philips Aquarelle, przód Philips LTD 865/965 lub Osram Biolux 965 + odbłysniki( lub tak już masz zrobine- odblyśnik folia). Nie poradzę nic z nawożeniem jak na razie gdyż dopiero samemu zaczynam się w to bawić, więc z praktyki ( a teorie znajdziesz na necie) bede mógł cos więcej powiedzec pewnie za 1-2 miesiące. "biała Woda" - spróbój jeden pojemnik zasypać zeolitem - klaruje wodę (samemu tak robię - na stałe- co 3 miesiące ywmiana). (gdzies już nie pamietam gdzie czytałem o jakimś specyfiku Producent z USA, do klarowania wody(wkład do filtra), sam jeszcze nie korzystałem ale piszą że podobno siekiera. W mojej ocenie z praktyki do d.. są te wszystkie preparaty w płynie do klarowania wody. faktycznie ktos już napisał że akwarium musi tez swoje odczekać. (na pewno to nie jest od światła - ewentulany zakwit jest mozliwy ale na pewno nie teraz).

Ten specyfik to przypadkiem nie Purigen firmy Seachem ?

Jak tak to mam go w filtrze i polecam-klaruje wode i przy okazji można ograniczyć troche podmiany wody,ale jest dość drogi.

 

Poza tym przez tydzień akwa nie dojrzało,poczekaj jeszcze tydzień/dwa i ta biel sama znieknie.

Dokładnie, o nim pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej z wodą już lepiej okazało się, że miałem za małą temperaturę, ponieważ podwiększyłem na grzałce na drugi dzień prawie prawie kryształ:-)

Dziś jeszcze zakupiłem Bactozym Tetry i wrzuciłem jedną tabletę do filtra :P

Oświetlenie zmniejszyłem do 10h bo glony zaczęły wychodzić :P

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się... jestem troche strany bo całe aqua Basis oraz piasek i bazalt poszło się Je**ć...

Trudno człowiek uczy się na błędach...

 

Dzisiaj jadę kupić podłoże JBL Manado i nie będę już mieszał :P

 

Zalewam wodą i nic nie ruszam przez 2 tygodnie :-)

 

Proszę napiszcie tylko jak polecacie zasadzić w które miejsce obecne roślinki które posiadam:

 

Moczarka, Bacopa monnieri, Cabomba, Żabienica

 

pozdrawiam. i niedługo foty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...