Skocz do zawartości

[126L] By Warson


warson1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym wam przedstawić moje akwarium. Na razie początek nawet nie zalane (test szczelności już za mną, troche wiader się natachałem :P) ale jutro już będą kolejne foty itp :-)

 

Akwarium 126 Litrów

Filtr: Kubełek JBL e700

Grzałka: Weipro 150W

Podłoże: JBL Manado

Oświetlenie: Sylviana Gro-Lux 6500k 18W + Pol-Lamp 18W

Rośliny: Moczarka, Bacopa monnieri, Cabomba, Żabienica, Wgłębka, Limnofilia bezszypułkowa, Shinnersia rivularis, Hydrocotyle Leucocephala, Nurzaniec, Sagittaria subulata, Pistia stratiotes.

Obsada:

- Pawie oczko (okocone, rosną) 6x

- 1x Glonojad Syjamski

- 1x Zbrojnik Niebieski

- 2x Kirys Panda

- 2x Kosiarka

- 15x Neon Inessa

- 7x Molinezja (Okocone, Rosną)

- 1x Krewetka Filtrująca

- 1x Bocja Wspaniała

- Harem Pielęgnic Kakadu

Dekoracje: Korzeń, Kokos, Grota

Tło: Czarny Bristol

 

 

Oczywiście proszę o pomoc Jakie i ile roślinek do tego akwarium, oraz jaka obsada itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

mam taką folie ale obawiam się że swiatło będzie sie nie miło odbijać... chciałem spróbować bristol a na to folie żeby nie zblakł.

 

co do światła, niestety nie mam forsy narazie na wiecej a pewnie i tak trzeba przerabiać.

CO masz na mysli mówiąc kiepsko z nawozami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update w 1 poście, akwarium zalane.

 

mam pytanie, kupiłem sobie wyłącznik czasowy i chciałbym się was zapytać ile czasu i kiedy najlepiej włączać oświetlenie a kiedy je wyłączać, z góry dziękuję za odpowiedź, i zapraszam do komentowania.

 

aha i czy jest możliwość zmniejszenia siły strumienia wody wypuszczanej z filtra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25.03.2011r.

 

Kolejny Update:

 

- Okleiłem odbłyśnikiem pokrywę

- Grota sklejona, do jutra czeka na wyschnięcie

- poprawiłem ułożenie piasku, nie widać już podkładu

- usunąłem drugą część kokosu

- pojawił się mech na korzonku

- niestety woda wciąż biała, i roślinka po lewej coś taka licha się robi ;(

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

jak myślicie w które miejsce wstawić grotę?

 

zastanawiam się czy nie dać na prawą stronę kamieni i na piach grotę z kamieni, czy odwrotnie :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, do konkretów, a więc tak:

 

Dziś dołożyłem do filtra Watę, bo dużo ludzi mówi że lepiej filtruje, dodałem również zoolit.

 

Niestety wciąż na tafli wody utrzymuje się syf, coś jakby kurz itp:

 

Dołączona grafika

 

woda ciągle biała ehh... może wata coś pomoże, usunąłem niezapowiedzianego gościa ślimaka który podjadał roślinki.

 

Co dalej pojawił sie problem przy roślinach, roślinke pokazaną niżej, obeszło coś jakby sieć pająka... noi roślinka widać wyraźnie umiera... Na moczarce również unoszą się takie mikroskopijne brązowe nitki...

 

Dołączona grafika

 

i kolejne pytanko co się dzieje z tą roślinką: "liście żółknieją, nawet żółknie nowo wyrośnięty mały listek...

 

Dołączona grafika

 

Bardzo proszę o pomoc co poradzić z tym kłopotem...

 

Wracamy do akwarium:

 

Dołożyłem grotę i zmieniłem miejsce kamyczków:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pytanie co do oświetlenia: Widziałem na allegro taki zestaw:

 

czy kupując te rzeczy osobno można to zrobić taniej??

 

i myśląc o obsadzie widząc różne rybki, bardzo podoba mi się akwarium z tzw, niezwykłymi rybkami, spodobały mi się rybki o nazwie: "Duch Amazoński", "Mułojad", "Kolcobrzuch Zielony"

 

Co o tym myślicie? trudne w utrzymaniu te rybki??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i myśląc o obsadzie widząc różne rybki, bardzo podoba mi się akwarium z tzw, niezwykłymi rybkami, spodobały mi się rybki o nazwie: "Duch Amazoński", "Mułojad", "Kolcobrzuch Zielony"

Pozdrawiam.

Na ducha akwarium za małe ,mułojady mogą być ,a kolcobrzuchy wymagają zasolonej wody.

 

 

Update w 1 poście, akwarium zalane.

 

mam pytanie, kupiłem sobie wyłącznik czasowy i chciałbym się was zapytać ile czasu i kiedy najlepiej włączać oświetlenie a kiedy je wyłączać, z góry dziękuję za odpowiedź, i zapraszam do komentowania.

 

Światło powinno być włączone 12h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij świecenie od 6h i co tydzień zwiększaj o 1h, docelowo 12h.

Przy takim świetle butla i nawozy=glon, więc postaraj się jak najszybciej dodatkowe oświetlenie, zerknij tu viewtopic.php?f=40&t=31123

 

Jakiekolwiek nowożenie (poza potasem, easy carbo) zaczynaj od 1/3 dawki. Mikro dopiero po miesiącu

 

Zeolit wyciągnie co z wody nawozy, więc raczej go wyciąg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję z ta taflą talk zrobie :)

Wyłącznik czasowy elektroniczny w Saturnie za 29.99zł polecam dużo funkcji.

 

Nastepny update i kolejne pytania:

 

Mianowicie dziwna sprawa w 1 dzień niesamowicie rozrósł się listek roślinki lecz rośnie on już w kolorze brązowym, tak jakby rósł ale umierał:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Co do białej wody, na tym zdjęciu widać idealnie że wciąż biała... kurde chyba bez chemii się nie obejdzie:

 

Dołączona grafika

 

noi dodatki dla roślin mam obecni tylko takie:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zbiorniczek spoko, na ta biala wode polecam ci produkt TETRA Aqua Crystal Water. Jest to bardzo fajny preparat ktory nie kosztuje duzo bo okolo 15zl 100ml spokojnie da sobie rade z ta biala woda. Jestem akwarysta w KAKADU i powiem ci ze to dosc szybko dziala efek całkowity jest po 24h. Najlepsze jest to ze potrafi coca cole zrobic krystalicznie czysta nie zmieniajac jej smaku. Sam ja pozniej pilem wiec nie jest to tak do konca chemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...