Skocz do zawartości

Plaża ale jak ?


Rekomendowane odpowiedzi

hallo

Chcesz to oddzielić na stałe czy tylko przy usypywaniu?

Do usypania stosuje paski z kartonu, oddzielam nim warstwy ale to się później miesza, zwłaszcza jak się ma krewetki to te potrafią biegać z podłożem w łapkach :)

Najlepiej to wychodzi jak się ma piach i substrat w podobnym kolorze, wtedy nawet jak się trochę substratu na piach przeniesie to nie gryzie to aż tak w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sens by miało robienie plaży o tym samym kolorze co substrat

Na substracie rośliny zupełnie inaczej rosną niż na piachu, do tego przy przemieszczaniu się substratu na piach na pierwszy rzut oka nie widać że robi się bałagan. Mniejsza z tym. W każdym razie sypiesz piach a resztę na to usypujesz, możesz to spróbować podeprzeć jakąś palisadą z płaskich kamieni, siatką czy płotkiem z bambusowej maty do zwijania sushi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w rogu usypałem sam żwirek i na tym dokonałem obsady roślinnej, na dalszą część akwarium wysypałem piasek.

Piasek nie miesza mi się ze żwirkiem.

Natomiast zawsze przy połączeniu żwirku z piaskiem możesz dać większe kamyczki.

Daje zdjęcie poglądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W każdym razie sypiesz piach a resztę na to usypujesz, możesz to spróbować podeprzeć jakąś palisadą z płaskich kamieni, siatką czy płotkiem z bambusowej maty do zwijania sushi.

^

|

|

Podłączę się do tematu.

Czym można oddzielić piach od żwirku(na stałe). Chodzi mi o to aby piać nie przedostawał się do żwirku(nieładnie to wygląda).

Jaa, odpowiedź miałeś wyżej , ale po co czytać ... szczyt lenistwa (może głupoty ?)...

 

można kupić drobna siatkę przybić do ramki zrobionej z desek i przesiać

A kto tu się pytał o przesiewanie :zamieszany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...