Skocz do zawartości

Problem z młodymi...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż mam taki oto problem:

Wczoraj zauważyłem 3 młode malutkie rybki w swoim akwarium (wcześniej nie zauważyłem aby któraś z moich była kotna, ale jestem początkujący więc mogłem przeoczyć) i bardzo się ucieszyłem :) Zostawiłem akwa na noc, budzę się dzisiaj rano... patrze, a tu tylko jedna została schowana w trawie. Wziąłem więc słoik, niestety małe 0,5l... (nie mam nic innego), wlałem do niego wodę z akwa i wyłowiłem ocalałą rybkę ze zbiornika do słoika... Następnie zaobserwowałem, że coś rusza się w moim filtrze, zdjąłem z niego pokrywę i zauważyłem tam 3 nieruszające się malutkie rybki. Stwierdziłem, że nie żyją więc wlałem wodę z pokrywy do muszli ustępowej... okazało się że jednak dwie z nich żyją - UDAŁO MI SIĘ URATOWAĆ -szybko wyłowiłem i przeniosłem do słoiczka...(są w nim już 3 żywe małe rybki). Teraz pytanie... jak mam dalej postępować? Chciałbym żeby przeżyły za wszelką cenę, gdyż to moje pierwsze małe :)

W akwa nie dopatrzyłem się więcej małych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup kotnik-akwa 25-50L,do niego filtr i grzałkę.Zlej do niego wodę z akwarium obecnego ok.60% tego kotnika,namocz gąbkę od nowego filtra w obecnym akwa i od razu podłącz ten filtr w kotniku.Jak już temp.osiągnie 25C to stopniowo wlej ją do słoika(bo pewnie w nim jest zimniejsza),po5min.wpuść rybki do kotnika.Karm je 4razy dziennie małymi porcjami i ciesz się hodowlą.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to prawdopodobnie młode gupiki ale nie jestem na 100% pewien... mogą to być również platki.

Akwa 25L mam ale nie będę go uruchamiał na kotnik raczej... kupiłem teraz takie patyczki kosmetyczne i z pudełka po nich zrobie kotnik (10X5x4cm) - jutro dokupię normalny kotnik z siateczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...