Skocz do zawartości

Cube 42L


dEn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Chciałbym przedstawić swój zbiorniczek oraz prowadzić jego dziennik

 

:arrow: Zbiornik 35x35x35- 42L OW

:arrow: Oświetlenie

dzień 3x15W 30 cm nad taflą [kompakt 6500k]

noc 3x dioda led tylko na tło.

:arrow: Filtracja kaskada HAILEA SL-106 Filtr kaskadowy, Aquael fan 1 plus

:arrow: Grzałka Ikola z termostatem 35W

:arrow: Podłoże: Ziemia ogrodowa, Żwir, Aquatic-Nature Shrimp-Soil 1,5L

:arrow: Flora: Eleocharis Parvula - Sitowie Drobne, Hygrophila corymbosa, Pelia, christmas moos, i jakaś trawka

:arrow: Fauna: 5x ramirezka- chcę żeby się odpowiednio dobrały ;)

:arrow: Co2: bimbrownia 0,5l z pojedynczej butelki. Dyfuzor spiek.

:arrow: Nawożenie: Easy carbo,Tropical; Aquacid Ph(-), Aqua plant, Ferro Activ, Multimineral.- tropical

 

Data zalania 15.03.2011r. Od tamtej pory do 21.03 dwie delikatne podmianki.

 

21.03.11 Na razie wszystko gra. Plany na najbliższy czas: Opuścić oświetlenie o ok 10-15cm a także obniżyć ranty górnego oświetlenia niżej. Korzonki ładnie puszczają garbniki i robi się lekkie BW :) co nie służy robieniu zdjęć , lub może najwyższa pora zmienić aparat :cry:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na korzeniach, roślinach i szybach zaczął się pojawiać biały puch, który codziennie wycieram, po czym po 2h delikatnie płuczę filtr i podmieniam ok 15-20%wody co 2 dni. Z nawozów używam tylko żelazo Tropicala Ferro Activ 2 krople i EC 15-20 kropli. Co może być przyczyną? Myślę że to standardowy zakwit. Czy to wina białka z korzenia? Parametrów wody niestety nie znam. :( Dołożyłem 1x15W 7600k. czekać czy działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie dawno skracałem Hygrophile corymbose bo prawie paliła się od żarówek i takie miałem zamierzenie żeby wyrastała nad taflę wody, która z racji niby zimy została przykryta taflą szyby, żeby woda nie wyparowywała i rano nie lądowała na oknach. Miałem nieco opuścić oświetlenie ale corymbosa okazała się rosnąć wyżej niż przypuszczałem :) Regulacji takowej nie ma , bo stojak jest zrobiony z drewnianych łat i płyty gips-karton z tłem z niby kamieni a szkoda :cry: A ten efekt jasnego światła i błyszczącego tła jest złudny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Doszło kilkanaście kreweci i sporo roślin w tym kryptokoryna sagittaria też się bujnęła. Po świętach dam fotki z nowymi korzonkami ;)

Korzonki z drzewa wiśni już wylądowały w zbiorniku.Leżakowały tydzień w solance i gotowały się 4 godzinki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzenie "wiśni" :D wylądowały w akwarium, teraz to wygląda tak jak bym chciał żeby wyglądało, choć może i zdjęcia nie oddają w pełni klimatu zbiornika dają jaki taki rzut wizji całości. W realu prezentuje się lepiej. Ramirezy buszują po gąszczu i obserwować je to sam miód choć na razie są to 2 samce-samiczki w drodze. Pomimo tego obydwa są ładnie wybarwione i każdy ma swoje terytorium. :D Neony na razie zostają dopóki nie znajdę drobniczek. Poza tym pielęgniczki są spokojniejsze w towarzystwie drobnych ryb i są one im potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Trzeba jeszcze poczekać aż mech i microzolium się rozrośnie. Kilka krewetek siedzi za filtrem i w nocy pewnie wychodzą na żer :D bo ramirezy w dzień rządzą.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://www.fotoszok.pl/upload/1ccd586b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...