Skocz do zawartości

Białe plamy na grzbiecie brzanki rekiniej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja brzanka rekinia od kilku tygodni ma powiększające się powoli białe plamy na grzbiecie oraz oku, tak jak zmętnienie. Załączam zdjęcia i info o akwarium. Proszę o pomoc w identyfikacji choróbska.

 

 

litraż zbiornika - 200 l

zbiornik został założony ze dwa lata temu, ostatnio nie było w nim żadnych rewolucji robionych

filtr kubełkowy, działa cały czas

gatunki i ilość ryb - mam przerybienie... 2 brzanki rekinie, 3 molinezje, 2 zbrojniki, 2 brzanki różowe, 3 brzanki sumatrzańskie, 1 sum indyjski, 3 kiryski ale nie pamiętam jakie i 2 kiryski malutkie (gatunek, nie rozmiar), klika neonków i miedzików, 3 żałobniczki, 2 otoski, 2 grubowargi, 1 bocja wspaniała i 1 gupik.. kilka dni temu zdechł mi mieczyk, ale miał zupełnie inne objawy niż brzanki rekinie

ilość/rodzaj roślin - nie znam gatunków, gęstość pokazuje na zdjęciu załączonym

inne sprzęty: napowietrzanie jest, grzałka jest, co2 ani innych sprzętów nie ma.

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty - pokarm podstawowy dla ryb tropical ovovit, nawozów od kilku tygodni nie używam, wcześniej używałem codziennie

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) - jak mierzyłem ostatnio ze 2 tygodnie temu to zw. org były podwyższone, kh, gh w normie

temperatura w zbiorniku - 25 st C

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) - bardzo rzadko, raz na kilka miesięcy podmiana wody, częściej dolanie jeśli wyparuje, odmulanie jak na dnie uzbiera się widoczny syf

problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane) - poza białymi plamami nie ma żadnych objawów, nie jest apatyczna, nie ociera się o nic, je normalnie, pływa równo, może jest trochę spokojniejsza niż druga zdrowa brzanka

zdjęcie chorej rybki i akwarium:

post-8971-13685163071595_thumb.jpg

post-8971-13685163072071_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stówkę pleśniawka. CMF jest dużo, tak jak np. kolega wymienił Tropicala :D, albo też Zoolka ;)

CMF tudzież MFC, powinieneś dostać w każdym sklepie zoologicznym, a jeżeli nie mają tego podstawowego leku, to do tego sklepu lepiej już nie wracać.

Możesz zastosować baktopur firmy Sera, tyle, że nie wiem czy na pewno się jeszcze tak nazywa (ja to dostałam z pod lady).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...