Skocz do zawartości

Obasada akwarium 10l


Rekomendowane odpowiedzi

W akwarium 10l w ktorym mam jedna roslinke filtr i grzalke i rybki czylli

1 welon

1 platka

1 brzanka rozowa (czy jakos tak nie jestem pewien nazwy)

1 glonojad

1 molinezja czarna i 1 zlota

1 gurami

No i wlasnie chcialbym sie dowiedziec czy rybki przyzyja w takim akwa bo dzisiaj dowiedzialem sie ze dla tych rybek to zamalo a chcialby kupic 1 molinezje i 1 welona.Moge zamienic to akwa na 18l lub 25l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium 10l w ktorym mam jedna roslinke filtr i grzalke i rybki czylli

1 welon

1 platka

1 brzanka rozowa (czy jakos tak nie jestem pewien nazwy)

1 glonojad

1 molinezja czarna i 1 zlota

1 gurami

No i wlasnie chcialbym sie dowiedziec czy rybki przyzyja w takim akwa bo dzisiaj dowiedzialem sie ze dla tych rybek to zamalo a chcialby kupic 1 molinezje i 1 welona.Moge zamienic to akwa na 18l lub 25l

:o:o:o

nie mozliwe! Moze sie pomyliles i chciales napisac w akwa 100l??

W 10 litrowym praktycznie kazdej rybce bedzie za ciasno!

A jesli tak to zostaw sobie brzanke rozowa, ale to i tak bez sensu bo jedna rybka w akwa... Oddaj gdzies te rybki i z 5 neonkow w takim akwa powinno starczyc choc i tak sie beda meczyc ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego po 1 masz. A to ryby stadne są.

Welon od 150 litrów akwarium.

Platka od 100 litrów akwarium.

Brzanka różowa od 80 litrów akwarium.

Glonojad od 200 litrowego akwarium.

Molinezja od 100 litrowego akwarium.

Gurami od 150 litrowego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego po 1 masz. A to ryby stadne są.

Welon od 150 litrów akwarium.

Platka od 100 litrów akwarium.

Brzanka różowa od 80 litrów akwarium.

Glonojad od 200 litrowego akwarium.

Molinezja od 100 litrowego akwarium.

Gurami od 150 litrowego akwarium.

cyt.Welon od 150 litrów akwarium.

Nie zgadzam się wystarczy 50.

cyt.Glonojad od 200 litrowego akwarium.

Zależy jaki glonojad.

cyt.Gurami od 150 litrowego akwarium

Od 120l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż... i tak bardziej przerażający był ten co ducha miedzy innymi trzyma w takim słoiczku :P

proponuję oddać rybki do sklepu, kupić 25 litrowe akwarium (jesli mowisz ze to Twoj max) i w sklepie zaproponować czy nie dadzą Ci za te rybki jednego ładnego samca bojownika. ewentualnie możesz w takim 25 litrowym coś innego trzymać ale też nei w takiej ilości jak obecnie. przede wszytskim wybierajac rybkę zobacz do ilu centymetrów ona powinna urosnąć i sprawdź jaki jest minimalny litraż i ILOŚĆ danych rybek.

w chwili obecnej krzywdzisz rybki fizycznie i psychicznie. możesz to robić dalej albo nawrócić się na drogę światłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesiek20 nie gadaj takich odrażających głupot! :evil::evil::evil:

Kamil, w takim akwarium nie mzoesz trzymac tak duzych ryb i do ego stadnych:( Naprawde..Co najwyżej możesz to użyć jako kotnik...Jak już to kup 25l ale tych ryb i tak nie możesz trzymać nie mając conajmniej 100 LITRÓW... No myśl trochę zanim kupisz ryby:/ Czytaj na temat tych ryb, co potrzebują, ile litrów, ile rosną i co jedzą..Nie rób takiej siary..:(:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek20

nie wszytsko co przeczytasz w internecie nadaje się żeby to powtarzać, a tym bardziej stosować. jesli Twoja wiedza sie opiera na jednej przeczytanej gdzieś wiadomości na forum (przez człowieka którego nie znasz i nie masz zielonego pojęcia kim jest), to sprawdź najpierw czy jest to prawda w najprostszy możliwy sposób czyli przeglądając encyklopedię ryb na tej stronie albo na google. co innego gdy pytasz na forum o niezbyt dobrą obsadę a co innego kiedy komuś taką doradzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybek nie mozna oddac do sklepu TOWAR ŻWY NIE PODLEGA ZWROTOWI.A welona mozna trzymac nawet w kuli.Czy 60l by im wystarczylo?Jest jeszcze 2 mozliwosc kolega mojego taty ma do sprzedania akwarium ktore moze miec 60l 80l 100 albo 200 dzisiaj do niego zadzwonimy to moze kupie tylko jest problem bo kupilem w sobote filtr na 50l i grzalke na 10l.Ale niechce zeby rybki sie meczyly w tym akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybek nie mozna oddac do sklepu TOWAR ŻWY NIE PODLEGA ZWROTOWI.A welona mozna trzymac nawet w kuli.Czy 60l by im wystarczylo?Jest jeszcze 2 mozliwosc kolega mojego taty ma do sprzedania akwarium ktore moze miec 60l 80l 100 albo 200 dzisiaj do niego zadzwonimy to moze kupie tylko jest problem bo kupilem w sobote filtr na 50l i grzalke na 10l.Ale niechce zeby rybki sie meczyly w tym akwa.

CO?? Welona mozna rzymac w kuli? Gdzie ty takie glupoty czytasz? Przeciez to jest kompletna niwieda o akwarystyce!! Welony potrzebuja 100 litrow conajmniej a kula chyb atyle mądralo nie ma?!

Nie.^0 litrow nie bedzie im straczylo. FIltr trzeba bylo kupic lepszy i kupic duze akwarium na TAKIE ryby a grzalke to sobie mozesz teraz w nos wsadzic:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo dobra... moze nie rozumiesz ale człowiek który pracuje w sklepie zawsze Ci powie ze welony i bojowniki są idealne do kuli, a to niestety nie jest prawda.

jesli chodzi o osprzęt do akwarium to najpierw przede wszytskim trzeba wiedzieć ile litrów będzie miało akwarium żeby kupić odpowiednio wydajny sprzęt. no a sam chyba widzisz ze grzałka na 10 l to chyba jednak nie jest to samo co na 60l. filtr który kupiłeś nada się na to 60l akwarium (żwir, nie dolanie wody do końca itp sprawia ze wody w rzeczywistosci bedzie tam mniej wiec powinien dac rade).

ryb nie można oddać do sklepu i żądać zwrotu pieniędzy, to prawda. ale nam nei o takie "oddanie" chodziło. chodziło o to żeby porozmawiać ze sprzedawcą i albo wymienić się na inne ryby albo oddać ZA DARMO zeby kupił je ktoś kto może zapewnic im odpowiednie warunki.

proponuję zrobić tak:

oddać: welona, molinezje obie, glonojada i gurami (nie wiem co to za gatunek dokładnie wiec nie mogę dokładniej nic powiedzieć)

dokupić: platek i brzanek

(tylko co to jest za brzanka dokladnie. popatrz tutaj:

http://www.superakwarium.pl/brzanka-rozowa-id411.html

http://www.superakwarium.pl/brzanka-purpurowa-id430.html

a moze jeszcze jakas inna?)

 

i w takim wypadku porozmawiaj ze sprzedawcą czy nie byłoby takiej mozliwości żeby wymienić te rybki które powinieneś oddać na te których powinieneś mieć więcej (bo to ławicowe i lubia towarzystwo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

O rybach możesz się ogłosić na tym forum w dziale: oddam, sprzedam, zamienię- i o tym musisz zdecydować co chcesz z nimi zrobić.

W akwarium 10 L to możesz wpuścić 1 samca bojownika... :roll:

W akwarium 60 L masz sporo możliwości... (ale im większe tym lepsze, ale dla ciebie jako początkującego polecam max 100 L).

Jak sie zdecydujesz co do litrażu to można z obsadą pokombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupie noenow bo mialem jednego 2 dni i nawet nie zdazylem dokupic wiecej bo filtr go wciagnął.W moim zoologu jest ladne akwa 60 l profilowane 85 zl i pokrywa za 25zl to jeszcze jest fajne http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=549564421 .Ale czekam na tego pana bo on wyjechal na tydzien za granice i nie odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupie noenow bo mialem jednego 2 dni i nawet nie zdazylem dokupic wiecej bo filtr go wciagnął.

To co ty masz w tym akwarium? Ja mam filtr na 200L i narybek gupika spokojnie pływa a tobie neona wcięło? To ty chyba jakąś pompe strażacką podłączyłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...