Skocz do zawartości

jak zacząć z bojownikami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum, mam nadzieje, że nie powtarzam tematu. Chciałbym zacząć z bojownikami, mam akwarium 100l roślin nie jest jakoś nadzwyczaj dużo ale nie jest też mało. Mam filtr wewnętrzny eheim, grzałke 100W, oświetlenie 3x18W, podłoże mam aqua substrate I oraz drobny żwirek. Co do obsady to mam kilka gupików, mieczyka, jednego danio, i 4 molinezje. Zastanawiam się czy moje akwarium jest dobre dla bojowników, jeśli tak to dla jakiej ich ilości a jeśli nie jest dobre to dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada do wymiany.

Nie ma czegos takiego jak jedno Danio. One żyją w stadach. Pozatym akwarium przymałe na danio. Molinezje ew. mozna upchnąć ale też nie zabardzo. Jeden mieczyk, tak też nie moze być, i sprawa wygląda podobnie jak z molinezjami. Jak Oddasz to Danio i mieczyka to dopiero mozna przejsc do tematu zarybiania zbiornika.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stukałem w google, znalazłem nawet stronę jakiegoś hodowcy tylko, że jest jeden malutki szkopuł opracowania dotyczą hodowli 200 sztuk w górę, a ja bym chciał poznać opinię człowieka, który ma kilka sztuk, kilkanaście, które obcują z innymi rybami, bądź obcowały i się pozabijały. A w googlach ile sie wyświetliło wyników to tyle było różnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 96l trzymałem 1 harem 1+3, strasznie się ganiały więc warto sporo kryjówek zrobić, posadzić wysokich roślin, roślin o gęstych i dużych liściach dodać bo to świetne kryjówki. Może wtedy samiec nie zamęczy samich, lub odwrotnie.

Żyworódki jak gupiki i mieczyki to świetna rzecz, szybko się mnożą, a ich młode to doskonałe uzupełnienie diety :) Ja trzymałem gupiki i nie odławiałem narybku, a i tak zbyt dużo przetrwało.

 

Wszystkie moje bojowniki był spokojne względem innych gatunków, mogły pogonić jakiegoś kolorowego gupika, no i ganiały się z innymi labiryntowymi o czym pisze też w google.

Nie polecam trzymania z kąsaczowatymi typu bystrzyk barwny bo obgryzą bojka i już nigdy nie będzie wyglądał tak fajnie jak na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam harem 1+4 w 112l razem z razborami i mieczykami, bojowniki nie zaczepiały innych ryb, ale też nie zjadały narybku mieczyka. Raz nawet miałam tarło, ale ponieważ parka była niedoświadczona to samica zjadła ikrę, a samca to wcale nie obeszło. Samiec był wyjątkowo łagodny, nie ganiał samic, chował się całe dnie w zaroślach, za to samice się ganiały, ale bez zbytniej przemocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...