Skocz do zawartości

ZIEMIA W AKWARIUM!!!


ecnad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie ziemi w akwarium. chcę załoyc ogólne akwarium z dużą liczbą roslin, jednak pomysł z ziemią mnei trochę przeraża. co ze strefami beztlenowymi? co z mieszaniem się ziemi z wodą ? co ze zmętnieniem wody wskutek tego? mam wiele niepewności co do tego pomysłu. Czy można zastąpic ziemię jakimś innym podłozem, które bedzie miało podobne dziłanie (zdrowe, szybko rosnące rośliny). Wydaje mi się ze przy każdej ingerencji w podłoże z ziemią woda jest od razu czarna? czy mam tylko takie błędne wyobrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z info w wiki wyglada na to ze ziemia jest odpowiednia tylko dla zbiorników LOW-TECH. czy jeśli chce ząłozyć zwykłe tradycyjne akwa z filtrem itd. mogę uzywać zwykłego podloża zwirowego? chciałbym zeby toakwa byłonaprawde przemyslane i zebym nie narobił sobei dodatkowych kłopotów ne znając sie na czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z info w wiki wyglada na to ze ziemia jest odpowiednia tylko dla zbiorników LOW-TECH. czy jeśli chce ząłozyć zwykłe tradycyjne akwa z filtrem itd.

 

A do kiedy w akwariach Low-Tech nie ma filtra?

 

mogę uzywać zwykłego podloża zwirowego? chciałbym zeby toakwa byłonaprawde przemyslane i zebym nie narobił sobei dodatkowych kłopotów ne znając sie na czymś.

Jeśli jesteś początkującym akwarystą to zdecydowanie odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam w 54 litry ziemię 2 cm, na to firanka i 4 cm piasku kwarcowego. Nie ma się czego bać. Pierwszy raz tak startowałem i wszystko działa, zero zamulenia. Ziemię zmieszałem z piaskiem. Pod ziemię dałem zmielone kulki gliniane. Nie było problemów z glonami, rośliny się utrzymują i powoli rosną. Po około miesiącu gnicia ruszyła nawet rotala. Nawożę tylko easy carbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki. moje obawy wynikają z tego ze wąlsnie gdzieś przeczytałem, że ktoś sciągał przy czysczeniu akwa wszytskie warstwy i po zdjeciu żwirku poczuł zapach zngiłych jaja - siarkowodoru (produkt oddychania beztlenowego) po prostu nei chce zeby tak sie stało bo to moze niezłego bałaganu narobić w akwa. a siatka mysle ze moze przeszkadzać przy np. przesadzaniu roslin. co sadzicie? dawać siate czy nie?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...