Jump to content

bojownik

Snikershon
 Share

Recommended Posts

witam w czwartek kupiłem bojownika (fioletowo czerwonego) z rodziny wspaniałych. czy to normalne ze on się cały czas chowa i się nie pokazuje? dane woda 26*C twardzość nie znana ph nie znane ryby towarzyszące to 2 skalary 1 labeo albions 1piskorek 1glonojad 1gibiceps mały około 3 cm akwa 90l

gibiceps wiem ze taki bedzie

No ale tamto akwarium, mimo że będzie gigantyczne dalej będzie na niego za małe. Ryba 50cm, bok akwarium 50cm... Długość jeszcze ok, ale szerokość za mała.

Posłużę się tu porównaniem którego już nie raz używałem na forum. Wigilijny karp i wanna...fakt, ryba na styk się obróci. ;)

No ale zawsze coś może mniejszy urośnie :D a czy do akwa starczy 2x 11W światło czy jeszcze jedną 11 dorzucić i co wiecie o glaucus atlanticus czy to można w akwa trzymać bo na demotach znalazłem (oświetlenie na_razie do 90l patrze).

Atreyu: Dbaj o ortografię. Nie przeklinaj.

To że rybka będzie chora na karłowatość nie znaczy że można ją trzymać w tak małym baniaku. Równie dobrze można by tam wpuścić malutkie szczupaki...Dlaczego tego nie zrobisz? Bo rosną ogromne. Te zbrojniki także.

Co do Glaucus atlanticus... Chyba nie mówisz poważnie. ;)

ale ryba fajna jest :D a nie wiem teraz jak to zrobić bo jak bym zamówił tak z 60 cm szerokości to mi będzie wystawać z szafki :x a co do oświetlenia to czy 22W starczy bo pisałem wcześniej na tym forum ze mam 11W i mi roślinki gniją to do rzuciłem drugie tyle i czy wystarczy po obu stronach akwarium

jak bym zamówił tak z 60 cm szerokości to mi będzie wystawać z szafki :x

Chyba niezbyt rozumiesz o co mi chodzi. Ryba ma się nie tylko "zmieścić" w akwarium, ale i swobodnie pływać. Te zbrojniki nie nadają się do domowych baniaków.

No chyba że zrobisz inną szafkę. Nie oddawaj go do zoologicznego. Lepiej niech już będzie u ciebie gdzie przynajmniej rozprostuje się jeśli chodzi o długość akwarium. Mała jest szansa by trafił do równie dużego akwarium.

Eh, niestety ryby głosu nie mają. W domku jednorodzinnym nosorożec też by się obrócił, ciekawe dlaczego nie ma ich w zoologicznych.

szafka wytrzyma na pewno obliczyłem to z wzoru na naciski powierzchniowe (mój zawód) przy założeniu wytrzymałości drewna i stalowych podpór na środku jestem pewien że będzie dobrze, a zdjęcia nie mam jak na razie zrobić ponieważ jestem po za terenem zamieszkania