Jump to content

bojownik


Snikershon
 Share

Recommended Posts

witam w czwartek kupiłem bojownika (fioletowo czerwonego) z rodziny wspaniałych. czy to normalne ze on się cały czas chowa i się nie pokazuje? dane woda 26*C twardzość nie znana ph nie znane ryby towarzyszące to 2 skalary 1 labeo albions 1piskorek 1glonojad 1gibiceps mały około 3 cm akwa 90l

Link to comment
Share on other sites

gibiceps wiem ze taki bedzie

No ale tamto akwarium, mimo że będzie gigantyczne dalej będzie na niego za małe. Ryba 50cm, bok akwarium 50cm... Długość jeszcze ok, ale szerokość za mała.

Posłużę się tu porównaniem którego już nie raz używałem na forum. Wigilijny karp i wanna...fakt, ryba na styk się obróci. ;)

Link to comment
Share on other sites

No ale zawsze coś może mniejszy urośnie :D a czy do akwa starczy 2x 11W światło czy jeszcze jedną 11 dorzucić i co wiecie o glaucus atlanticus czy to można w akwa trzymać bo na demotach znalazłem (oświetlenie na_razie do 90l patrze).

 

Atreyu: Dbaj o ortografię. Nie przeklinaj.

Link to comment
Share on other sites

To że rybka będzie chora na karłowatość nie znaczy że można ją trzymać w tak małym baniaku. Równie dobrze można by tam wpuścić malutkie szczupaki...Dlaczego tego nie zrobisz? Bo rosną ogromne. Te zbrojniki także.

 

Co do Glaucus atlanticus... Chyba nie mówisz poważnie. ;)

Link to comment
Share on other sites

ale ryba fajna jest :D a nie wiem teraz jak to zrobić bo jak bym zamówił tak z 60 cm szerokości to mi będzie wystawać z szafki :x a co do oświetlenia to czy 22W starczy bo pisałem wcześniej na tym forum ze mam 11W i mi roślinki gniją to do rzuciłem drugie tyle i czy wystarczy po obu stronach akwarium

Link to comment
Share on other sites

jak bym zamówił tak z 60 cm szerokości to mi będzie wystawać z szafki :x

Chyba niezbyt rozumiesz o co mi chodzi. Ryba ma się nie tylko "zmieścić" w akwarium, ale i swobodnie pływać. Te zbrojniki nie nadają się do domowych baniaków.
Link to comment
Share on other sites

No chyba że zrobisz inną szafkę. Nie oddawaj go do zoologicznego. Lepiej niech już będzie u ciebie gdzie przynajmniej rozprostuje się jeśli chodzi o długość akwarium. Mała jest szansa by trafił do równie dużego akwarium.

 

Eh, niestety ryby głosu nie mają. W domku jednorodzinnym nosorożec też by się obrócił, ciekawe dlaczego nie ma ich w zoologicznych.

Link to comment
Share on other sites

szafka wytrzyma na pewno obliczyłem to z wzoru na naciski powierzchniowe (mój zawód) przy założeniu wytrzymałości drewna i stalowych podpór na środku jestem pewien że będzie dobrze, a zdjęcia nie mam jak na razie zrobić ponieważ jestem po za terenem zamieszkania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...