Jump to content

ikra kirysów czy jaka ślimaków

Recommended Posts

Witam Szanownych Panstwa :)

Kupilismy corce akwarium za namowa zony, od pol roku mnie przypadlo zajmowac sie obsada :)

Pomojajac boje ze slimakami, glonami, parametrami wody, 2gi juz raz zauwazylem na scianie ikre, badz jaja slimakow. Dodam, iz slimaki przywedrowaly z roslinkami, co jakis czas je wyrzucam, ale wciaz sie pojawiaja.

W akwarium plywaja :

6 kirysow (prawdopodobnie spozowe)

6 danio (3 czerwone, 3 zolte)

1 zbrojnik (wiem, ze akwarium za male, ale takiego polecil mi sprzedawca)

oraz slimaki - takie malutkie, z ktorymi jak wyczytalem na forach, wszyscy walcza :)

Akwarium 30 l, deszczownica, temp ok 25stopni, zgraja roslinek, korzen na dnie.

2 miesiace temu na szybie pojawily sie biale kropki srednicy 1,5mm w grupach po 5-8szt. Takich grup bylo ze 3-4. Nic z nich nie wyszlo, po kilki dniach starlem je czyszczac szybe od srodka.

Wczoraj pojawila sie nowa grupka kropeczek. Przeszukiwalem google juz przedtem, jednak nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie - czy to ikra kirysow, czy jaja slimakow (slimaki sa wielkosci max 3-4mm, to cos wydaje sie za duze na jaja slimakow).

Moze Wy wiecie co to jest - zalaczam zdjecie.

Dodam, iz nie mam pojecia jakiej pci sa kirysy. Nijak maja sie wskazowki internautow w identyfikacji płci - nie jestem w stanie odroznic samicy od samca - pletwy grzbietowe wszystkie maja takie same, nie zauwazylem tez zadnej pletwy pod brzuchem na jaja. Moze ze 2 kirysy mialy na podbrzuszu taka jakby wieksza wypukłą biala plame wielkosci "polowy dolnej czesci rybki"

Dołączona grafika

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Dawid

Rozwin prosze temat obsady :)

Co do ikry, wielokrotnie przegladalem google. Znajomy stwierdzil, ze na 99% to jaja slimakow :) Wczoraj wokol tego miejsca 2 slimaki "chodzily" :)

Rozwin prosze temat obsady :)

Co do ikry, wielokrotnie przegladalem google. Znajomy stwierdzil, ze na 99% to jaja slimakow :) Wczoraj wokol tego miejsca 2 slimaki "chodzily" :)

hmmm mnie to wygląda na ikre kirysków, A co do obsady to Danio potrzebuję dużo dużo większego miejsca do pływania, Kiryski minimum potrzebują te 54L, Zbrojnik jaki ?? :roll:

zbrojnik - taki malutki, amerykanski :)

niebieski, chyba zkarlowacieje, bo cos nie rosnie. Choc jest zywszy od czasu kiedy wrzucam do akwarium jedzenie w tabletkach.

Dawid

Share

• Create New...