Skocz do zawartości

PIELĘGNICA ZEBRA - ROZMNAŻANIE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłam jakieś 4 miesiące temu od hodowcy Pielęgnice Zebry, samice i samce.. powiedział że łatwym i szybkim ( do 3-4 dni ) sposobem jest wyłowienie parki ( dopasowanej parki ) do osobnego zbiornika ( z grzałką i wszystkimi potrzebnymi rzeczami ) aby je rozmnożyć.. sam tak robił nawet widziałam. Lecz ja nie miałam akurat wtedy zbiornika żeby je wyłowić. Ostatnio miałam okazje pożyczyć akwa i wszystkie potrzebne sprzęty by je rozmnożyć. Są już tam z tydzień czasu a moze i trochę więcej i nic. Tak samo w dużym akwa przez tyle miesięcy nie było ani jednej złożonej ikry. Jaka temp.wody i jakie warunki sprzyjają rozmnażaniu Zebr? Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłam jakieś 4 miesiące temu od hodowcy Pielęgnice Zebry, samice i samce.. powiedział że łatwym i szybkim ( do 3-4 dni ) sposobem jest wyłowienie parki ( dopasowanej parki ) do osobnego zbiornika ( z grzałką i wszystkimi potrzebnymi rzeczami ) aby je rozmnożyć.. sam tak robił nawet widziałam. Lecz ja nie miałam akurat wtedy zbiornika żeby je wyłowić. Ostatnio miałam okazje pożyczyć akwa i wszystkie potrzebne sprzęty by je rozmnożyć. Są już tam z tydzień czasu a moze i trochę więcej i nic. Tak samo w dużym akwa przez tyle miesięcy nie było ani jednej złożonej ikry. Jaka temp.wody i jakie warunki sprzyjają rozmnażaniu Zebr? Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam.

Tu masz coś o pielęgnicach zebra http://www.superakwarium.pl/pielegnica-zebra-id594.html, To że nie chcę ci się rozmnożyć może być przyczyną złych parametrów wody, lub złych warunkach trzymania. Czy jak pożyczałaś akwarium to od razu je tam włożyłaś ?? I jakie to było akwarium?, Jeśli je od razu wsadziłaś to źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłam jakieś 4 miesiące temu od hodowcy Pielęgnice Zebry, samice i samce.. powiedział że łatwym i szybkim ( do 3-4 dni ) sposobem jest wyłowienie parki ( dopasowanej parki ) do osobnego zbiornika ( z grzałką i wszystkimi potrzebnymi rzeczami ) aby je rozmnożyć.. sam tak robił nawet widziałam. Lecz ja nie miałam akurat wtedy zbiornika żeby je wyłowić. Ostatnio miałam okazje pożyczyć akwa i wszystkie potrzebne sprzęty by je rozmnożyć. Są już tam z tydzień czasu a moze i trochę więcej i nic. Tak samo w dużym akwa przez tyle miesięcy nie było ani jednej złożonej ikry. Jaka temp.wody i jakie warunki sprzyjają rozmnażaniu Zebr? Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam.

Tu masz coś o pielęgnicach zebra http://www.superakwarium.pl/pielegnica-zebra-id594.html, To że nie chcę ci się rozmnożyć może być przyczyną złych parametrów wody, lub złych warunkach trzymania. Czy jak pożyczałaś akwarium to od razu je tam włożyłaś ?? I jakie to było akwarium?, Jeśli je od razu wsadziłaś to źle.

byłam na tej stronce, warunki opisane w linku są spełnione w moim dużym akwa.. chociaż aż tak wiele kryjówek nie mam ale kilka jest.. i te kamienie.. i rośliny itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcie ryb bo może to jednak np. same samice, zebry faktycznie powinny się trzeć gdzie popadnie. Nadmiar związków azotowych w wodzie to skuteczna "antykoncepcja" warto zrobić testy.

zdjęcia to bym musiała dopiero zrobić.. samica ma takie żółtawe płetwy brzuszek ? a jak zrobić te testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura 27C,parametrów nie mierze więc nie powiem jakie być muszą,ale tarło jest średnio raz w miesiącu.

Wstaw zdjęcie całego akwarium,może coś Ci doradzę.

Nie pierwszy raz rozmnażam zebry.

Wpływ na tarło może mieć też karmienie. Czym,ile karmisz?

Oświetlenie-pielęgnice wolą stonowane światło.

Poza tym akwa 60L jest trochę małe na odchowanie młodych.Jasne,wytrą się.

Ale co później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium duże w którym trzymam wszystkie ryby jest w że tak powiem w przebudowie więc jest trochę w nim nie ładu.. zmieniam zbiornik na większy z 120 na 200. dlatego przed tym wszystkim wyłowiłam tą parkę do osobnego żeby mi się wytarły przez ten czas co będę zmnieniać tamto. W jednym i drugim mam temp 26-28 . Cały czas taką mam.. i nic.. w jednym i drugim mają kokosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura 27C,parametrów nie mierze więc nie powiem jakie być muszą,ale tarło jest średnio raz w miesiącu.

Wstaw zdjęcie całego akwarium,może coś Ci doradzę.

Nie pierwszy raz rozmnażam zebry.

Wpływ na tarło może mieć też karmienie. Czym,ile karmisz?

Oświetlenie-pielęgnice wolą stonowane światło.

Poza tym akwa 60L jest trochę małe na odchowanie młodych.Jasne,wytrą się.

Ale co później?

 

a i karmie je wieczorek robakami..

a czasem z rana wrzucę trochę suchego.. Tropical SPIRULINA i jeszcze jedna jakaś tylko nie pamietam nazwy a kupowałam uzupełnacze i nie mam opakowania.. a i te 2 karmy razem zmieszałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu są jeszcze nie gotowe-za młode do tarł.

A czy one w ogóle interesują się sobą tzn.pływają razem,"tańczą"koło siebie?

Bo co prawda zebry łatwo dobierają się w pary,ale łatwo nie znaczy zawsze.

siedzą razem w kokosie.. samica wypłynie to zaraz samic za nią.. pływają koło siebie.. zobaczymy może coś z tego będzie a jak nie to trudno.

tyle już miałam w życiu różnych ryb składających ikre i żywo rodnych i nic.. jedynie gupiki miałam małe swoje własne odchowane :D nie wiem.. może po prostu na rybią mamę się nie nadaję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli tak się zachowują,to na pewno doczekasz się tarła.

Cierpliwości.

Napisałaś,że w tym akwa są od ok. tygodnia,więc może wytarły Ci się w poprzednim-ogólnym.

Mogłaś nie widzieć,a inne ryby(lub sami rodzice w stresie) zjadły ikre.

Teraz para ma przerwę,bo nie trą się co dziennie i na dniach będzie kolejne tarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli tak się zachowują,to na pewno doczekasz się tarła.

Cierpliwości.

Napisałaś,że w tym akwa są od ok. tygodnia,więc może wytarły Ci się w poprzednim-ogólnym.

Mogłaś nie widzieć,a inne ryby(lub sami rodzice w stresie) zjadły ikre.

Teraz para ma przerwę,bo nie trą się co dziennie i na dniach będzie kolejne tarło.

możliwe ale nie było widać a codziennie wieczorem siadam przed akwa karmiąc ryby obserwuje jakiś czas całe akwarium..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...