Skocz do zawartości

proszę o pomoc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna ( jakieś 6miesięcy) mam akwarium (200l) - odziedziczyłam w wynajmowanym mieszkaniu. Było zapuszczone brudne itd ale doprowadziłam je do porządku. Dziś rano zobaczyłam że 2 ryby usnęły..kosiarki...wczoraj były żywotne i nic nie wskazywało że coś im dolega...

Zastanawiam się czy może mieć na to wpływ pojawienie się niedawno dużej ilości zielonych glonów, które szybko się namnażają i oblepiają rośliny, szyby i żwir.

Wymieniam co jakiś czas częściowo wodę ale nic to nie daje.

Poza tym mam dużego skalara, 2 gurami, 2 molinezje, żałobniczkę i glonojada

Martwię się, że może im się coś stać bo nie mam pojęcia co się dzieje w tym akwarium

Woda lekko śmierdzi glonami ale nie wyczuwam ani zapachu NH4 ani H2S

Ponadto w akwarium są 3 ślimaki i panuję nad ich rozmnażaniem ( przyniosły się z roślinką ze sklepu )

Proszę o jakąś radę, pomoc gdyż jutro muszę wyjechać i zostawić to na czyjejś głowie...

Ryby mają na pewno 1,5roku może więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeszcze dodam, że owe glony pojawiły się jakiś czas po całkowitym czyszczeniu akwarium ( ok 90% wody czystej, woda była odstana). Dodałam wtedy jak mi kazano płynu do regulacji pH ale było to 2miesiące temu i rybkom do tej pory nic nie dolegało...

Karma, którą dostają to Tropical i odrobina tetra pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr - eheim professionel II, jeżeli chodzi o wodę to mam problem bo wychodzi na to że woda jest grzana przez jarzeniówki ( 2 szt - 40W, dł 107cm) ale jak ostatnio był właściciel mówił że temp jest ok ( ok 24st)

i z tego co się dowiedziałam te rybki mogą mieć już ponad 3 lata ( a nie mam pojęcia ile żyją )

Zauważyłam też dziwną rzecz, a mianowicie, że te 2 śnięte rybki leżały w rogu akwarium, obok siebie i jest to miejsce do którego nigdy nie przypływały ( teren szalonego glonojada( który zawsze je gonił), i który mam nadzieję ze jest glonojadem:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o temperaturę to jestem pewna że jest stała gdyż temp. pomieszczenia jest stała, a akwarium oświetlane jest przez 14h na dobę ( a termometru jak widzę nie posiadam ). Pozostałe ryby czują się dobrze, poczytałam o chorobach i nie posiadają żadnych widocznych objawów.

Glony staram się usuwać systematycznie ale wiem, że jest coś nie tak z tym akwarium bo narastają z prędkością światła...może należałoby przemieścić filtr ( jest w 1 z rogów akwarium i tam owe glony nie narastają )

Czytałam, że czasami powinno przeczyścić się filtr ale nie mam pojęcia jak to zrobić.

Wybaczcie, że jestem takim laikiem ale akwarium miało być zabrane więc tylko dokarmiałam rybki. Później okazało się że zabranie akwarium miało polegać na wydelegowaniu rybek do toalety więc... zostałam z rybkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z parametrami będzie problem...widzę tylko że kiedy trochę odparuje wytrącają się osady w niewielkiej ilości i wygląda to na kamień

Akwarium stoi przy oknie ale to okno daje mało światła ( pater+ dużo drzew) w pokoju ogólnie w ciągu dnia jest ciemnawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam się zalał:) wyczyszczony a to co w nim było hmm...przyznam że dawno nie widziałam takiego syfu...

mam nadzieję, że to trochę pomoże..

ale nadal nie mam pojęcia co mogło być powodem śnięcia tych kosiarek:(

mam nadzieję że to starość i że innym nic nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może ktoś wie co się mogło stać z moimi neonami czerwonymi? Jeszcze wczoraj miałam 9 neonów, a dziś mam już 7. Przeszukałam całe akwarium i nic :-( Oprócz neonów mam też: 9 danio, 6 tęczanek, 3 kiryski i dwa zbrojniki lamparcie. Czy zbrojnik mógł zaatakować neony? Ma ok 10cm i wychodzi tylko w nocy, więc praktycznie go nie widać. Zmasakrował prawie całkowicie dość dużą roślinkę. Daję mu też tabletki dla glonojadów,ale nawet nie wiem czy je zjada,bo wychodzi i żeruje tylko jak zgaszę światło.Pomóżcie!!! Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domi juz ci odpoiadalem na to pytanie zbrojnik nie zjadl ich bo jest ROŚLINOŻERCĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!:

Nie chce byc niemiły ale Zbrojnik zje padłą rybkę i to z apetytem. Mowie ci to jako hodowca ponad setki glonojadów, i za każdym razem gdy gupik padnie to tylko 3 godziny leży na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...