Skocz do zawartości

Obsada akwarium - 60 l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem sobie założyć akwarium, kiedyś moi rodzice i dziadkowie też mieli ale to było dawno temu.

 

Mam zamiar kupić sobie akwarium 60 l.

 

A co do rybek to planuje:

 

Brzanka różowa ok 4 szt

Danio pręgowany ok 4 szt

Neon Innesa ok 4 szt

Gupik ok 4 szt

Kirysek (jeszcze nie wiem jaki ) ale 2 szt

Glonojad 2 szt

 

Zastanawiam się nad jakaś troszkę większą rybką

 

Proszę o pomoc i poradę

 

Czy to nie za dużo rybek i czy ilości są odpowiednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj z danio dokup jeszcze 4 neonki za duzo 2 lawice w tak malym akwa , zamiast glonojadow mozesz kupic 3 otoski, i kiryskow zebys mial 4 szt bo rybka stadna najlepiej jeden gatunek polecam PAndy a nad wieksze rybka mzoesz kupic harem kakadu samiec rosnie duzy samieczki mniejsze beda ladna ozdoba akwa ale wtedy musisz zrezygonowac z brzanek jak chcesz miec kakadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze aby zdecydowac sie na jeden gatunek... Nie polecam trzymac razem brzanek z innymi gdyz prawdopodobienstwo podgryzania pletw przez brzanki jest bardzo wysokie. Zbrojnik jak na ten litraz moim zdanem sie nie nadaje dlatego proponowalbym 10-12 neonkow i ze 3 kiryski, badz stadko gupikow (przewaga samiczek) i ze 3 kiryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do twojego akwa proponuje Ci jakies parke pielegniczek Ramireza sa bardzo kolorowe lub harem Kakadu tylko musisz wtedy dbac o czytosc wody i ja troche zakwasic mniej wymagajaca bedzie parka Pretnika karłowatego czyli obsada mogla by wygladac mniej wiecej tak :

10 neonków Inesa

5 Kirysków Panda

1+1x Ramirezki lub 1+2 Kakadu lub 1+1x pratnik karlowaty

3 x otosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilczyca to co mi proponujesz zamiast brzanek, lub może jakiś inny układ rybek. nyq20 a jakaś większa rybkę to co mi proponujesz Pozdrawiam

Proponuje ci jak juz bylo wspomnieane pielegniczki ramireza (swietne rybki mam u siebie :P), albo pretnika karlowatego tylko jak dla mnie twoje akwa na ta rybke i tak jest troche za male ;/ szczerze polecam pielegniczki ramireza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gościu ja mam 12neonek 3 kiryśniki czarnoplame 1glonojada 6brzanek sumatrzańskich 4różowe 1 ostronosa 4zielone brzanki a to wszystko w 60l akwarium :D

kolo kto ? Ci wymyślał obsadę :shock::?: kiryśniki to od 200l, glonojad 100l :idea::idea:

reszta ok ale może powinieneś zmniejszyć ilość gatunków brzanek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki ale jakie gatunki bym mógł hodować no wiesz bo gościu w zoologicznym powiedział że moge spokojnie hodować je ze sobą bo są z jednego biotopu ale czuje że śćiemniał a po 2 co ja zrobie z brzankami jak sumatrzańskie mam od narybku a na dzień dzisiejszy mają już po 5 cm długości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...