Skocz do zawartości

Chłodziarka- aktualizacja!!!


Nikodem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nie zda to egzaminu. Po pierwsze woda w wężykach płynie dość szybko więć nie zdąży się schłodzić, a po drugie jest wiele łatwiejszych sposobów, jak wkładanie do akwarium małych buteleczek pełnych lodu lub montowanie wentylacji w pokrywie.

Ciekawe. Powiedz mi na czym więcej zarobisz, sprzedając 100 rybek po 100zł i zarabiając na każdej 10zł czy sprzedając 1000 rybek za 91zł i na każdej zarabiając na każdej 1zł?

 

Jak woda będzie płynęła szybciej to będzie mniej schłodzona ale będzie jej (schłodzonej) trafiało do akwa więcej. Przy wolniejszym przepływie będzie jej mniej za to zimniejszej...

 

Ale sprawność większa wyjdzie przy dużym przepływie. Różnica temperatury wody do temperatury chłodziarki będzie większa, więc i transport ciepła będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie jej więcej trafiało ale takie malutkie schłodzenie moim zdaniem nie zmniejszy jakoś drastycznie temperatury.

Moim zdaniem pomysł nie trafiony. Jest w nim za dużo minusów takich jak przecieki w instalacji lub gdy taki "samorób" się zapowietrzy.

Ha! I do tego jeśli temperatura pokojowa będzie sięgała latem około 30*C to lód bardzo szybko stopnieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Co do regulacji temperatury to..hmmm....jakby to delikatnie ująć?

Do tego służy długość węża w lodówce.

Im jest go tam więcej, to tym więcej wody schłodzisz.

Przepływ na tutaj mniejszy wpływ.

Daj wąż 3m długi, a daj 30m. Sam zobaczysz.

Czytałem o takich rozwiązaniach. Wiele o tym myślałem. Wywnioskowałem jedno: spirala z węża około 30-40m w samej lodówce to podstawa! Jak dasz mniej to woda nie schłodzi się nawet o stopień. Bo po prostu za krótko będzie w tej lodówce.

 

Ktoś wspomniał o ogniwie. Schłodzi Ci to tylko i wyłącznie do temperatury otoczenia. Ani stopnia niżej.

Ale...hmmm...świetlówki Ci dogrzeją wodę, więc pewnie nawet nie zejdziesz do temperatury otoczenia.

 

Kolejna sprawa. Chyba najważniejsza a najbardziej pomijalna. Rolety w oknach! Gdzie stoi akwarium? Nie pytam czy świeci na nie słońce, bo to jest najmniej ważne. interesuje mnie ile czasu świeci słońce na pokój. To ma znaczenie decydujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...