Skocz do zawartości

Chłodziarka- aktualizacja!!!


Nikodem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie długo lato, i wysoka temperatura w akwarium. Więc wymyśliłem chłodziarkę do wody, która podłańcza się pod filtr. Do wylotu filtra podłańczamy wężyk. W wiadrze znajdują się pojemniki oraz woreczki z lodem. Wężyk prowadzimy w wiadrze, i go wyprowadzamy po 1m. Woda krążąca w wężyku będzie się chłodziła, i wracała do akwarium :D

 

Zobaczymy co z tego będzie :D

 

Po paru tygodniach:

Chłodziareczka jest zrobiona w 99%, wystarczy tylko że zrobię dziury w pokrywie i kupie wężyk. Dziś zrobiłem pudło z drewna styropianu foli i pazłotka.

Jutro rano sam foty, a gdy będą upały odpalam!!!!

Trzymajcie kciuki by się udało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepiej jeśli ktoś ma lodówkę turystyczną - nie będzie trzeba wymieniać często lodu. Wystarczy przy uszczelkach nawiercić otwory na wąż i dobrze zaizolować. Dziennie rano świeże wkłady powinny wystarczyć. Ja będę robił coś na wzór bojleru gdzię po prostu będzie przepływała zimna woda (latem woda z kranu ma temperaturę około 15 stopni). Planujemy też w tym roku remont podjazdu, więc może puszczę wężyk ku studni (około 5 metrów) i to już całkowicie rozwiąże problemy :) Całość na trójnikach z zaworami za filtrem, a w razie chęci i czasu może i na czujniku temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wylotu filtra podłańczamy wężyk. W wiadrze znajdują się pojemniki oraz woreczki z lodem. Wężyk prowadzimy w wiadrze, i go wyprowadzamy po 1m. Woda krążąca w wężyku będzie się chłodziła, i wracała do akwarium

użyj trójnika z zaworkami w wężu filtra na odpływie, do tego przejściówka na wężyk taki jak do CO2 i zmieścisz go w wiadrze na pewno z 20 metrów. Trójnik ci się przyda również do spuszczania wody przy podmianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zbudowałem pojemnik w której będzie butla z wodą. Warstwy od środka:

-folia

-pojemnik z płyty pilśniowej

-styropian

-pazłotko by odbijało promienie słoneczne.

A teraz aktualna fota:

post-6109-13685163493016_thumb.jpg

Chłodziarka jest zrobiona w 99%. Brakuje dziur w pokrywie, i wężyka podłączonego do filtra.

Odpalać będę w upały.

Trzymajcie kciuki by się udało ;)

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś szczelność? U mnie w domu nie mam problemu z temperaturą góra 29°C ale gdy jestem latem na działce to tam przenoszę jedno akwarium z bojownikami (bo do domu chodzę tylko karmić ryby) i tu jest problem przy skokach temperatur, w nocy 24°C a w dzień 32°C no i tak w tam tym roku chłodziłem akwarium lodem ale to przynosiło efekty na góra piętnaście minut, i przyszło mi do głowy że zrobię automatyczną podmianę wody na wodę z oczka, ale tylko w dzień bo w nocy będzie chodzić grzałka wszystko będzie sterowane przez termostat o parametry wody się nie boję bo w oczku mam wodę czyściutką z roślinami. Dodatkowy plus to plankton dla młodych bojowników jak dojdzie do tarła. Co z tego wyjdzie to nie wiem, zobaczy się w czerwcu jak już zaczną się upały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...