Jump to content
Sign in to follow this  
antyradar1

Jakie testy

Recommended Posts

Witam, jakie testy kupić kropelkowe czy paskowe.

Mam z Sery paskowe pH, KH, GH, NO3, NO2.

Zooleka kropelkowe PH, NO2, NO3

Co proponujecie ?. Słyszałem że JBL kropelkowe są dobre, mogę takie kupić tylko proszę mi napisać jakie ?

Ph,Gh,Kh,-bardzo ważne

No3,No2,-Ważne

Fe,Chlor,O2 itp są po to żeby zobaczyć czy na przykład masz dużo tlenu w wodzie czy żelaza dużo ale to jest dla zaawansowanych akwarystów według mnie zbędne.

Jutro wpadam do sklepu o 9 rano i będzie git później jeszcze op---l od żony i po krzyku

A jakie macie opinie o testach kropelkowych z firmy zoolek? JBL odstraszają trochę ceną ;] Czy rzeczywiście tak bardzo różnią się jakościowo? Może zoolek będą dobre jak na pierwszy raz? Poradźcie :)

zoolek nie są zbyt dokładne, jak już coś z niższej półki to polecam "sera".jbl faktycznie odstraszają ceną, ale mają dobrą jakość.

A jakie macie opinie o testach kropelkowych z firmy zoolek? JBL odstraszają trochę ceną ;] Czy rzeczywiście tak bardzo różnią się jakościowo? Może zoolek będą dobre jak na pierwszy raz? Poradźcie :)

Ja wcześniej używałem tropicala a teraz przerzuciłem się na zooleka i nie narzekam.

Jedynie NO3 jest trochę niedokładny, ale zawsze można wziąć poprawkę na wynik ;)

Ja wcześniej używałem tropicala a teraz przerzuciłem się na zooleka i nie narzekam.

Jedynie NO3 jest trochę niedokładny, ale zawsze można wziąć poprawkę na wynik ;)

Zoolek testy kropelkowe :

Fe - polecam

No2 - polecam

pH - polecam

No3 - mało precyzyjna skala porównawcza - inne barwy kolorów "matowe"

KH - polecam

GH - polecam

Wszystkich tych używam i jestem zadowolony.

Witam chciałbym kupić jakieś testy jakie możecie polecić które się przydają do akwarium roślinnego? Chodzi mi o to żebym wiedział ile dawkować nawozów czego brakuje i tak dalej?

Ja również posiadam Zoolka i też nie narzekam także polecam. Nie ma co na siłę przepłacać

Paskowe JBL 9w1 nie wystarczyłyby na początek jeżeli wcześniej nie miałem do czynienia z testami?

Paskowe to strata pieniędzy.

Są nie dokładne/przekłamują.

Paskowe JBL 9w1 nie wystarczyłyby na początek jeżeli wcześniej nie miałem do czynienia z testami?

Testy nie są trudne w użyciu, więc nie musisz kupować gorszych, żeby umieć obsługiwać lepsze ;)

To nie chodzi mi o to że nie będe mógł obsługiwać ich :) tylko o koszty kupując wszystkie testy kropelkowe to koszt około 150 zł.

Na początek dla roślin wystarczy Ci NO3 i PO4.

Ok to kupię kropelkowe z zoolek NO3 i PO4. Zaczynam zabawę z testami także wolę spytać które się najbardziej przydają.

Pisownia. Mordimer.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this