Skocz do zawartości

Jak poprawnie oświetlić każde akwarium [PORADNIK]


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zakupiłem świetlówkę Osram 18W 965 i powiem szczerze że jestem pod ogromnym wrażeniem bardzo mi się podoba akwarium wygląda naprawdę naturalnie i kosztowała mnie 16zł :) ale uwaga przynajmniej w Opolu obleciałem Obi Castoramę i pomniejsze sklepy z elektryką i nigdzie tego nie było a kiedy tłumaczyłem o jakie parametry mi chodzi to sprzedawcy robili wielkie O oczami i ustami xD dostałem ją dopiero w Elektroteku w Opolu (taka hurtownia elektryczna jeśli by ktoś chciał to mogę załatwić pogadałem też z facetem który tam załatwia produkty i nawet znalazł świetlówkę kompaktową zintegrowaną o parametrach 865 a znalezienie jej było jeszcze trudniejsze ale się udało niestety cena mnie odstraszyła 30zł :( ale może kiedyś :) dobrze wiedzieć że takie coś jest :) poprosiłem go również żeby poszukał świetlówek 965 mniejszych rozmiarów 8W itp bo do mniejszych akwa roślinnych będę potrzebował a były by jak znalazł ale facet powiedział że zrobi to gdy będzie miał chwilę (marudziłem mu dobre 30 min i się trochę kolejka zrobiła) a poza tym jak wyciągną katalog świetlówek to myślałem że to jakieś żarty ;P książką o wymiarach 20x20x10cm xD. Jak się dowiem czegoś nowego to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...