Skocz do zawartości

pożółkłe liście


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z tą roślinką co na zdjęciu widać, liście zaczynają żółknąć i brązowieć na innych też jakieś takie brązowe przebarwienia ale malutko, mają 24 stopnie ciepła pod żwirkiem wysypane specjalne podłoże dla roślin Filtus, akwarium założone 12.03.2011

post-8873-13685163047163_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem świetlówke na FLORA GLO 15W i kupiłem nawóz w kulkach i powciskałem koło roślinek, pozostaje tylko czekać :( i liczyć na poprawę

 

edit:

 

Mam jeszcze pytanko czy te żółto brązowe listki obciąć czy zostawić do poprawy ??

 

red eye: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tutaj widać ewidentny brak potasu i żelaza. Druga sprawa to jest taka, że nowo posadzona roślinka niekiedy marnieje, ale po jakimś czasie zaczyna intensywnie rosnąć. Dzieje się tak, dlatego że większość roślinek w sklepie jest z plantacji emersyjnej i zanim przystosują się do życia podwodnego trochę to trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz świeżo założone akwarium. Nie popełnij tego błędu, co ja i od samego początku podawaj potas ( to jest podstawa) i EasyCarbo. Do tej pory walczę z delikatnym glonem. Na razie mam to pod kontrolą, ale mogłem to rozegrać inaczej i mieć spokój. Możesz tez podawać Easy-Life Ferro, ale to może jeszcze zaczekać. Chodzi o to, aby roślinki szybciej się przystosowały do Twojego akwarium i intensywniej pobierały potrzebny im „pokarm” a tym samym wygrały z glonami. Na razie nie lej nic innego, bo takiej potrzeby nie ma. Te bardzo żółte liście przycinaj przy samym żwirku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest świetlówka fabryczna to jest ona do d**y, kup jakąś w sklepie zoologicznym ,polecam aquaglo.

Co Ty wygadujesz :) Fabryczna jest tak samo dobra jak każda inna w sklepie zoologicznym.

Ważne jest ile posiadają K

Równie dobra świetlówka jest ze sklepu budowlanego a w zoologach płacimy za opakowanie

 

Koledze proponuje zrobić testy i zobaczyć czego jest za mało bo na pewno jest czegoś brak.

Myślę że na pewno żelaza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po robocie wybieram się na zakupy Easy Carbo, potas, żelazo i testy :) Dzięki za porady

Teraz to już się tak nie spiesz. Nakupisz w sklepie i zapłacisz jak za zboże.

Popatrz na allegro i wciągu 3 dni będziesz miał w domu o połowę taniej.

np: 100g potasu kupisz za 1,50 do rozcięczenia, co daje 1l

Tak samo pozostałe nawozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym problemu nie mam, są dobre zniżki za to co już kupiłem u gościa, a jestem jego stałym klientem( mam królika w domu :) )

 

test przeprowadzony

NO3 0-20 :)

NO2 0,5 >

GH 150 > :)

KH 180 >

pH 7.8 >

 

 

co o tym sądzicie, w zasadzie dwa wyniki są tylko ok

Zaopatrzyłem się w potas i żelazo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to masz tylko dobre azotyny. NO2 spadnie samo z czasem, pH także powinno co nie co spaść, ale twardość ogólna i węglanowa takie wyniki??? :shock: Albo masz kiepskie testy, albo coś źle zrobiłeś albo machnąłeś się o jedno zero ale i w tym przypadku najlepsze by nie były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym problemu nie mam, są dobre zniżki za to co już kupiłem u gościa, a jestem jego stałym klientem( mam królika w domu :) )

 

test przeprowadzony

NO3 0-20 :)

NO2 0,5 >

GH 150 > :)

KH 180 >

pH 7.8 >

 

 

co o tym sądzicie, w zasadzie dwa wyniki są tylko ok

Zaopatrzyłem się w potas i żelazo

to testy podstawowe :( z nich nic nie wynika co potrzeba Twoim roślinom a w dodatku coś masz zrypane

Chodziło mi o testy na:

CO2 NH4 PO4 FE

 

Test pH (kwasowość wody)

Test GH (twardość niemiecka - całkowita)

Test KH (twardość węglanowa)

Test PO4 (fosforany)

Test NH4 (amon - trujący związek azotu)

Test NO2 (azotyny - trujący związek azotu)

Test NO3 (azotany - przyczyna glonów)

Test Fe (wzrost roślin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatnio dodanego zdjęcia doszły 2 nowe roślinki i kokos, planuję jeszcze dodać jakąś trawkę-mech na przód i coś większego na 2 plan żeby zakryć trochę filtr i dzisiaj pierwsze rybki będą, Kiryski, zauważyłem również że ta roślinka o której mowa była w tym poście wypuściła nowy listek który szybko rośnie i jest jeszcze jeden malutki, dwie inne roślinki też puszczają listki, reszta tak jakby ospała ale nic się z nimi nie dzieje niedobrego. I jeszcze jedno pytanko mam ,ile kropli EASY CARBO dodawać ?? I kulki kupiłem u gościa z allegro (romster2) ponoć są bardzo dobre, pisało na dołączonej kartce żeby wymieniac je raz na 2 miesiące, te stare wtedy wyciągać czy one sie rozpadają ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozowanie:

akwarium z małą ilością roślin : 1 ml na 100 litów dziennie

akwarium ze średnią ilością roślin : 1 ml na 50 litów dziennie

akwarium z dużą ilością roślin : 1 ml na 25 litów dziennie

Ale niektórzy leją więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...