Skocz do zawartości

Krewetka amano i zielenice.


attack89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Na dniach chciałbym kupić z 5 krewetek amano. Zanim jednak kupię chciałbym się dowiedzieć czy one, aby na pewno zjadają zielenice ( takie krótkie nitki jak meszek). W szczególności chodzi mi o to, aby wyczyściły anubiasa i jedną przylegająca do niego roślinkę.

Anubias jak to anubias rośnie wolno i jest cholernie podatny na różnego rodzaju zielenice. Nie chcę go ciąć, więc szukam mniej inwazyjnej metody. Ani światło ani parametry wody nie wskazują w jakikolwiek sposób na rozwój tego glona, więc sobie przyjąłem :D , że to jednak wina samej roślinki tym bardziej, że dolne partie liści, które są przysłonięte nie mają ani jednej niteczki czy zielonej kropki :) Czy amano zgodzą się z dwoma krewetkami filtrującymi, neonkami innesa i otoskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Ponoć małe amano chętnie zajadają zielone glony jak się je do tego zmobilizuje głodówką.

Ani światło ani parametry wody nie wskazują w jakikolwiek sposób na rozwój tego glona,

A proszę podaj jeśli możesz wyniki testów na NO3 i PO4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunek NO3 do PO4 najlepszy nie jest i ja o tym wiem, ale nie sądzę, aby to miało aż taki duży wpływ na powstawanie glonów i to akuratnie zielenic na anubiasie. Dzisiaj zrobiłem test i wyszedł następująco

 

PO4 blisko 1 mg (Norma podobno do 1,5 mg)

Nie wiem, dlaczego aż tyle. Skąd to się bierze? Dzisiaj jednak postaram się kupić inny test. Coś mi tu nie gra w tym Zooleku.

 

NO3 około 5 mg. Wybieram się po EasyLife Nitro, aby to trochę podnieść.

 

Zmniejszyłem nawet oświetlenie do 24W ( akwarium 64 litry). Świetlówka to SYLVANIA AQUASTAR (temperatura barwowa 10000K) . Świeci się przez 6 godzin.

 

 

Mimo wszystko chciałbym jakiegoś stworka do zjadania takich glonów. Na mój litraż to tylko amano. Dużo do roboty nie ma, bo tylko anubias do wyczyszczenia. Wszędzie pisze, że amano wprost kocha glony nitkowate nawet młode krasnorosty zjada i jest okropnie żarłoczna, ale chciałem się jeszcze na 100% upewnić :)

 

Podobno okropnym żarłokiem jest też ślimak neritina i nie ma sobie równych. Niestety jakimś cudem rozmnożyła mi się Helenka i od dwóch tygodni widzę małe jak przeczesują żwirek tymi swoimi trąbkami :) Jak podrosną to żadna neritina mi się nie uchowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...