Jump to content

Czy to jest dobre?


Szczepan
 Share

Recommended Posts

ja z allegro nic nie polecam kupywać za duże ryzyko

Jeśli trafisz na uczciwego sprzedawce to ryzyko jest raczej małe ;)

 

 

 

Z tego co wiem ta firma jest nawet dobra. Możesz kupić. Wcześniej sprawdziła bym jednak na Twoim miejscu czy w zoologicznych koło Ciebie te testy nie są tańsze.

Link to comment
Share on other sites

Jak na razie na allegro stracił tylko mój tata zamawiając gołębie. Sprzedawca przysłał mu inne. Ja i moje rodzeństwo zamawialiśmy multum rzeczy i nikt nic nie stracił. Ja zamawiałem wiele rzeczy do akwarium, i też byłem bardzo zadowolony.

Co do testów. Cenę oczywiście że najpierw sprawdzę w sklepie. A czy test stały jest ogólnie dobry?

Link to comment
Share on other sites

lepszy szklany by był, chociażby wizualnie. Ogólnie te testy moim zdaniem przekłamują. Mam w akwarium ph=6,8 (odczyt z ph metru, identyczny z testów jbl i pasków jbl) a test stały zanużony w wodzie jest ciemnozielony co by wskazywało na niedobór co2. Patrząc na niego można obsade stracić moim zdaniem.

 

Kup testy na pH i KH, i tak ci będą potrzebne. Za podobne pieniądze masz kropelkowe. Z nich wyliczysz sobie ilość CO2 w wodzie

Link to comment
Share on other sites

hallo

Nie zapominajcie o jednej rzeczy, woda do takiego indykatora musi mieć określoną twardość, jeśli dobrze pamiętam 4kh, w innym przypadku nie będzie działać prawidłowo.

Link to comment
Share on other sites

hmm a mi powiedziano: lać wodę z akwarium, kolor powinien być jasnozielony. To jak w końcu? mam w akwarium obok 4kh więc tak mogę ją wlać. Jest to istotne? teraz mam 9kh wlane

Link to comment
Share on other sites

Bo tak jest napisane w manualu JBLa chociażby, stąd też się ten błąd powtarza. Mało kto się zastanawia nad tym o co w tym tak naprawdę w tym teście chodzi, zainstaluje, po kilku tygodniach stwierdza że nie działa jak powinno i w kubeł. Polecam zapytać się googla o "jak zrobić roztwór wody do testu stałego co2". Na pewno potwierdzi moje słowa :)

Link to comment
Share on other sites

akurat nie mam jbl tylko dupla co2 test

 

to nie są testy co2 tak do końca tylko PH. Mnie interesuje co2 przy KH jakie mam w akwarium. Przy kh 9 producent podawał że kolor jasnozielony będzie prawidłowy dla ph 6,8-7 w akwarium

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...