Jump to content

Czy to jest dobre?

Szczepan
 Share

Recommended Posts

ja z allegro nic nie polecam kupywać za duże ryzyko

Jeśli trafisz na uczciwego sprzedawce to ryzyko jest raczej małe ;)

Z tego co wiem ta firma jest nawet dobra. Możesz kupić. Wcześniej sprawdziła bym jednak na Twoim miejscu czy w zoologicznych koło Ciebie te testy nie są tańsze.

Jak na razie na allegro stracił tylko mój tata zamawiając gołębie. Sprzedawca przysłał mu inne. Ja i moje rodzeństwo zamawialiśmy multum rzeczy i nikt nic nie stracił. Ja zamawiałem wiele rzeczy do akwarium, i też byłem bardzo zadowolony.

Co do testów. Cenę oczywiście że najpierw sprawdzę w sklepie. A czy test stały jest ogólnie dobry?

lepszy szklany by był, chociażby wizualnie. Ogólnie te testy moim zdaniem przekłamują. Mam w akwarium ph=6,8 (odczyt z ph metru, identyczny z testów jbl i pasków jbl) a test stały zanużony w wodzie jest ciemnozielony co by wskazywało na niedobór co2. Patrząc na niego można obsade stracić moim zdaniem.

Kup testy na pH i KH, i tak ci będą potrzebne. Za podobne pieniądze masz kropelkowe. Z nich wyliczysz sobie ilość CO2 w wodzie

hallo

Nie zapominajcie o jednej rzeczy, woda do takiego indykatora musi mieć określoną twardość, jeśli dobrze pamiętam 4kh, w innym przypadku nie będzie działać prawidłowo.

hmm a mi powiedziano: lać wodę z akwarium, kolor powinien być jasnozielony. To jak w końcu? mam w akwarium obok 4kh więc tak mogę ją wlać. Jest to istotne? teraz mam 9kh wlane

Bo tak jest napisane w manualu JBLa chociażby, stąd też się ten błąd powtarza. Mało kto się zastanawia nad tym o co w tym tak naprawdę w tym teście chodzi, zainstaluje, po kilku tygodniach stwierdza że nie działa jak powinno i w kubeł. Polecam zapytać się googla o "jak zrobić roztwór wody do testu stałego co2". Na pewno potwierdzi moje słowa :)

akurat nie mam jbl tylko dupla co2 test

to nie są testy co2 tak do końca tylko PH. Mnie interesuje co2 przy KH jakie mam w akwarium. Przy kh 9 producent podawał że kolor jasnozielony będzie prawidłowy dla ph 6,8-7 w akwarium

Share

• Create New...