Skocz do zawartości

[450]Ziemiojady + Skalary + ?


Dafnia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak w tytule niedługo powstanie wymarzony zbiornik 450l. Głównymi mieszkańcami będą skalary i ziemiojady. No i właśnie o tych ostatnich nie łatwo znaleźć konkretne informacje. Głównie interesuje mnie odpowiedź jakie ziemiojady dla kogoś kto pierwszy raz będzie miał do czynienia z tą grupą ryb i gdzie je można dostać (wiedząc co się kupuje bo we wszystkich sklepach w których na razie byłem to po prostu "ziemiojady" sprzedają i nic więcej się nie można dowiedzieć).

 

Liczę na pomoc miłośników tych ciekawych ryb. Postaram się w najbliższym czasie umieścić zdjęcia z budowy szafki i zbiornika. Nie będzie to łatwe bo zbiornik ma być przelotowy. Mam nadzieję, że uda się zrobić taką aranżację, która będzie się prezentowała dobrze z każdej strony.

 

Pozdrawiam.

 

Andrerw: Temat przenoszę do bardziej odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemiojad Brazylijski.

Wygląd: Bladożółty, na płetwach i w okolicach skrzeli jaskrawe, turkusowe plamki.

Opis: Dorasta dość duża, ale jest pokojowo nastawiona do innych mieszkańców akwarium.

Pochodzenie: Jak sama nazwa wskazuje, od Brazylii po Argentyne.

Długość: Do 28cm, ale to wyjątek, zwykle mniejsze.

Odżywianie: Pokarmy suche i żywe.

Warunki hodowlane: Drobnoziarniste podłoże, lepiej zabezpieczyć rośliny kamieniami, co zapobiegnie wich wykopywaniu. Woda lekko kwaśna, do średnio twardej.

Temperatura: od 20*C do 27*C, do tarła ta górna granica.

Rozmnażanie: Rodzice chronią ikrę ułożoną na płaskim kamieniu.

 

 

Źródło: Kiążka Ryby Akwariowe-John a Daves

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...