Skocz do zawartości

akwarium 60l. i welonka


biala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam w prezencie welonkę w kuli 13l. Wiem, że tak się nie powinno ich trzymać... ale cóż... na szczęście kula się zbiła, a raczej pękla. Rybka chwilowo została przetransportowana do akwarium koleżanki a ja kupiłam 60l (na większe nie mam miejsca) nowe akwarium z pokrywa i filtrem, ale chcę jej dokupić jeszcze jakieś rybki. Wiem, że więcej welonow nie może być w takim małym akwarium, więc co moge do niej wsadzić? Zależy mi żeby rybki były czysto pomarańczowe żółte lub czerwone. Proszę o rady jeśli chodzi o dokupienie jakiegoś sprzętu typu napowietrzacz czy grzałka z tym że nie chcę żeby mojej welonce bylo za ciepło, to nie ma problemu. Welonki się nie pozbędę.

 

mandy29: Pisownia: polskie znaki i interpunkcja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupując jej towarzystwo paradoksalnie pogorszyłabyś znacznie jej warunki.

Welony, lub bardziej obrazowo hodowlana forma karasi rosną ogromne. Ta mała rybka którą masz jest jeszcze bardzo młoda.

Rozumiem że nie masz miejsca na większe akwarium i że w 60l rybka ma lepiej niż w kuli, ale to dalej daleko do jej "minimum socjalnego". Zwykle poleca się te ryby do akwariów przynajmniej dwa razy większych niż masz, a niektórzy twierdzą że powinny mieć jeszcze większe akwaria. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego. Rybki spokojnie dorastają do 20cm. Twoje akwarium ma 60x30cm... Sama chyba rozumiesz że należy poszukać jej znacznie większego domu.

 

Tak na razie obowiązkowo musisz mieć filtr. Napowietrzacz i grzałka przy welonie Ci nie potrzebne.

Osobiście radzę Ci tą rybkę oddać komuś do większego akwarium, a 60l sobie zostawić i hodować w nim takie rybki, którym można stworzyć dobre warunki. W takim akwarium bez problemu można hodować kilkanaście małych kolorowych rybek, ale bez welonki.

 

PS: Duże litery, kropki itd. byłyby bardzo mile widziane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jestem zdania, że 60l to o wiele za mało na welona, gdyby to chociaż było 100l... Welony rosną ogromne, gdy tylko mają możliwość. Oto przykład:

[attachment=0]goldfish.jpg[/attachment]

 

U ciebie może się tylko męczyć.

 

W 60l można trzymać już sporo ładnych i kolorowych rybek ale bez welona, bo większość z nich jest ciepłolubna a welony hodujemy w chłodniejszej wodzie. Zapoznaj się z tym tematem:

viewtopic.php?f=39&t=7147

Na pewno znajdziesz coś zamiast welona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienka jestem w ortografii ale spróbuje .... Jest możliwość, że jak podrośnie moge ją oddać do taty ma ogromne akwarium ale narazie bym ją chciała zostawić... Czy są jakieś rybki które mogą z nią żyć czy mam ją zostawić samą? A jesli oddam, to jakie rybki polecacie do takiego akwarium? Tylko zaznaczam żeby były pomarańczowe, czerwone albo żółte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladnęłam linka ale one wszystkie są takie szare albo za kolorowe. Mi sie podobają rybki jednego koloru. Widzialam gdzieś kidyś ale nie pamiętam jak się nazywają molinezje czy coś takiego. Jakie one muszą mieć warunki ? Ile mozna miec ich w takim akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płatka ładna nawet.. cała czerwona właśnie o coś takiego mi chodzi, tylko żeby były jeszcze żółte.

 

Edit:

 

Krewetki są brzydkie bez obrazy dla wielbicieli ale mi się nie podobają poza tym wątpię żeby było można je kupić w takiej małej mieścinie jak moja.

 

mandy29: Regulamin: 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glonojadek jest malutki jak urosnie troszke oddam tacie mam pytanie w sprawie zwirku bo mam kwarcowy jest ostry i czytalam ze to niedobrze chce go wymienic tylko na co szukam na allegro i jestem kompletnie zielona podoba mi sie jasne dno ale w jakiej gramaturze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc z takich naturalnych, nie zmieniających parametrów wody, jasnych to tylko [nie barwiony] kwarc/piach kwarcowy. ;)

Granulacja dowolna, ale jak myślisz o roślinkach to omijaj najgrubszy kwarc i najdrobniejszy piasek. Nie kupuj czasem żwirku marmurkowego. Jest jasny, ładny itd. ale zatwardzi Ci wodę. ;)

 

PS: Można by jeszcze pomyśleć nad "żwirkami rzecznymi". To mieszanki różnokolorowych naturalnych kamieni, są dość jasne i naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...