Jump to content

Po wymianie [156L]

neron87
 Share

Recommended Posts

Witam do zaprezentowania mam akwarium przede wszystkim dla Tilapii Mozambijkach. Mało roślin i dużo grubego żwirku. Ryby te pochodzą z Azji a hoduję je od dziecka. W swoim akwarium posiadam 2 Tipalie Mozambijskie (złote) i 2 Tilapie M. czarne. Dodatkowo posiadam parę Akar Błękitnych i kilka rybek dennych. Mam do Was prośbę. Co bym mógł dodać żeby rybki czuły się jeszcze lepiej. Osobiście myślę, że nic im nie brakuję ponieważ ryby żwawo się rozmnażają a samiec Tilapii M. Złotej ma już blisko 10 lat. Zdjęcia mam na razie trzy zrobione dziś po wymianie (data nie ustawiona) jutro postaram się zrobić nowe Fotki.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

dokładnie tak... są dwie bocje. A rybki już dawno skarłowaciały... Kupiłem już od akwarysty który je męczył w 50litrowym akwa. Rybki już nie rosną. Dzieci są większe od nich :), które sprzedaje... No jasna sprawa że Tilapią ciężko dogodzić wkońcu dorastają do 70cm w naturalnych warunkach :) jak nie większe :)

sens jest taki ze już większe nie urosną... a po drugie mam do nich sentyment... Gdy wystawiłem ryby na allegro zgłaszały się osoby z 70 litrowym akwarium... 150 dla 4 ryb w tym (1 okolo 15cm i 3 około 10...) i dwie akary myślę że jest w stu procentach odpowiednie... Tilapie hoduje od dziecka i zawsze oddawałem jak urosły... Te już nie rosną... i nawet ich dzieci rosną większe od nich... Tak jak zaznaczałem skarłowaciały... Ale nie o to chodzi w temacie... Trzeba czytać ze zrozumieniem... :)

raczej to co zrobić. Rybki tak jak mówiłem urosły już swoje... Rozmnażają się regularnie, mogę dać zdjecia z narybkiem... Jednak nie o tym mowa. Zastanawiam się co zrobić żeby dać im więcej frajdy.... Samiec Tilapii ma około 10 lat. Są też bocje jak wspomniał kolega które mają około 6 lat. Wszystko żyje w doskonałej harmonii... Myślę że nie ma potrzeby zmiany obsady...

Nie chodzi mi o to żeby wkładać szybę na dno,ale o to że pielęgnice same wykopują czasem dołek i składają ikrę na dnie akwa.

Twoje wybrały kamienie,ale uwierz mi że na korzeniu tez się wytrą.

Poza tym możesz im zostawić jeden ładny płaski kamień do tarła,a wystrój zrobić w oparciu o korzenie.