Jump to content

Nie wiem co robić chyba ospa

Recommended Posts

Akwarium 180 L

3 małe skalary

2 mieczyki

2 kiryski panda

4 glonojadki

4 pielęgnice ramireza

13 neonków

8 miedzików

Witam wszystkich proszę o pomoc od 2 dni dziwnie zachowują się pielęgnice ramireza mają po jednej a nawet 2 kropki na ogonach jeden mieczyk tak samo, pielęgnice wykonują gwałtowne ruchy i ocierają się bokiem o kamienie i inne ozdoby. Samiec chyba doznał kontuzji w ogon i jakiś dziwny się robi tak jakby gnił ten ogon nie wiem czy pleśniawka czy grzybica. Nie mam innego zbiornika aby poddać ryby leczeniu jak to zrobić w głównym ?

Mieczyki trzyma się w haremach.

Kiryski w stadach(około 5 osobników).

Glonojada zostaw sobie jedną parkę.

Co do ocierania się ryb to polecam wymianę wody i włączyć napowietrzać.

Tu masz link:

http://www.klub-malawi.pl/forum/viewtop ... =22&t=5197

Co do pleśniawki czy jakiś innych to dobrze by było zdjęcie, bo szybciej pójdzie.

preparat o nazwie "ZIELEŃ" całą dawkę, po tygodniu pół dawki. u mnie pomogło brzanki mi się ocierały o liście. Jeśli dokupujesz nowe rybki np neonki, to po dodaniu ich do zbiornika daj pół dawki zieleni to nie zachorują.

Piszesz, że nie potrzebne, a przy neonkach czerwonych, przy transporcie do domu samochodem i wpuszczeniu do zbiornika osobiście daję 90%, że będą miały ospę. Wywnioskowałem to po własnych błędach, duzo na ten temat przeczytałem, pytałem sie kilku akwarystów i dlatego to polecam. Poza tym ospy od razu nie widać, więc jesli w zoologu jest dziś dostawa a ty kupisz tam dajmy na to np te neonki czerwone, wpuszczasz do zbiornika w domku po czasie ospa się uwidacznia i wtedy co? Lepiej zapobiegać niż leczyć, takie moje zdanie. Robię tak od czasu całkowicie nowej obsady i już nie mam problemu z ospą, a uwierz mi, miałem z trzema poprzednimi obsadami.

Było w porządku przez 2 tygodnie dopiero w sobotę przywiozłem 8 miedzików, 1 pielegnice ramireza, i jakąś roślinkę a dopiero w niedzielę wieczorem zauważyłem te kropki. Wlałem preparat "Sera Costaforte" 5 ml. na 180 L tak jak było napisane.

Dzisiaj 2 raz tyle samo no i czekam

Było w porządku przez 2 tygodnie dopiero w sobotę przywiozłem 8 miedzików, 1 pielegnice ramireza, i jakąś roślinkę a dopiero w niedzielę wieczorem zauważyłem te kropki.m

I o tym właśnie pisałem.

Share

• Create New...