Jump to content

Molinezja balonowa

Recommended Posts

Mam poważny problem z moimi molinezjami balonowymi!! Od kilku dni zauważyłam że jedna z nich pływa bardzo ospale i "staje" na tylnej płetwie. Dwie pozostałe mają jakieś dziwne krosty (takie białe i nalot na główkach jak by pleśń) jednak do opisu ani wyglądu typowej pleśniawki to nie pasuje!!! Żyją w akwarium 60l firmy juwel (kupiłam zestaw z pompką, grzałką i filtrem). Jedzą płatki z tetry i granulat też z tetry. Chami do wody nie leję. Roślinki to głównie żabienice bo całą resztę pożerają!!! Wodę podmieniam do ok 2-3 tygodnie jakieś 15 litrów!!! Wiem że zaraz poprosicie o zdjęcie ale z powodu marnego światła mem problem z ostrością. Jutro jak będzie jasno postaram się coś wstawić a tym czasem poproszę i ewentualne sugestie.

Dzisiaj zauważyłam ze zgrozą ze w moim akwarium na przedniej szybie pojawiły się malutkie, pełzające, białe żyjątka!!!! Na razie mają po ok 1-2 mm długości i kiepski aparat nawet ich nie zauważa. Szukałam w necie jakiś informacji o pasożytach ale coś nic nie znalazłam!! Jakieś pomysły co to może być? (Nie są to ślimaki).

Ps. Rybcie moczą się w małym akwa i powoli dochodzą do siebie :)

Share

• Create New...