Skocz do zawartości

Liście roślin.


Rekomendowane odpowiedzi

powiem Ci tak . Osobiście mam trawkę o nazwie Cyperus i na plakietce pisało że potrzebują dużo światła i temperaturę 24-28*C [dorastają do 15-50 cm] , każdą sadzonkę trzeba rozsadzać minimalnie 3 cm od innych ponieważ ta roślinka sama się rozrasta w boki . Mam ją od 2 dni jak zauważę jakieś objawy to poinformuję Cię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie jest super . Przy tym oświetleniu jedna taka roślinka (nie pamiętam nazwy) pięknie się rozrasta . Wczoraj zakupiłem jeszcze nawozy na wzrost , żelazo , żeby nie było żółtych opadłych liści . Specyfiki których używam mają nazwę :

1 Planta Garnier CLASSIC

2 Tropical AQUA PLANT

3 Tropical FERRO AKTIV

moim zdaniem to wystarcza w zupełności a na te nawozy wydałem około 20 zł . Bimbrownia czy jak wy to tam nazywacie , do nawet tak małego akwa jak my mamy(56l) się nie opłaca . Po pierwsze drogie to troszke 100-300zł chyba . Po drugie w 56litrowym akwa nie jest dużo roślin . Po trzecie poczekaj około 2-3 tygodnie , jak twoje roślinki nie zaczną odbijać , zielenieć to dopiero wtedy pomyśl o bimbrowni :) . Powodów do żółknięcia Cyperusa jest wiele :

1 słabe światełko ale ja mam takie i jest super...

2 za mało żelaza i witamin w akwa

3 zmiana ph , parametrów wody , po kilku dniach może się dostosować :)

nie wszystkie te powody są napewno, ale jakieś nawozy witaminowe mógłbyś zakupić a takie coś kosztuje 3-10 zł i starcza na 1-3 miesiące :). Bimbrownia to narazie zły pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mogę powiedzieć Ci więcej :

1 zbyt mało światła

2 wyjmij tą "biedną" trawkę z tej wstrętnej gąbki i porób sadzonki tak jak na zdjęciu

3 zmień żwir na granulkowy 2-4 mm

powinno to wyglądać tak (a przynajmniej u mnie tak jest)

--- na tym zdjęciu jest żwir który Ci POLECAM---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mogę powiedzieć Ci więcej :

1 zbyt mało światła

2 wyjmij tą "biedną" trawkę z tej wstrętnej gąbki i porób sadzonki tak jak na zdjęciu

 

Nie mam jak dać więcej światła. Roślinki nie są w gąbce. Jutro jak będę miał czas to wyjmę ten żwir i wymienię bo kupiłem 6kg. Myślę, że starczy wypukam i przytnę trochę korzenie tych roślin i spróbuje je oddzielić od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wyjąłem ! Było widać korzenie.

aha na to klops ;p postaraj się to dokładnie obskubać z zgniłych i nie potrzebnych rzeczy ... następnie opłucz dobrze wodą , potem lekko opłucz wodą utlenianą a następnie znowu ale tym razem bardzo dobrze opłucz zwykłą wodą . ( jak wszystko pozdejmujesz i zrobisz tak jak powiedziałem to roślinka będzie czysta i odkażona, jak dalej będzie Ci więdła to tylko albo oświetlenie albo żwir lub brak witamin w wodzie) i oczywiście nie zapomnij jej porozdzielać na mniejsze sadzonki ( każdą sadzonkę sadzaj minimalnie 3 cm od drugiej (tak jak na zdjęciu które wcześniej dałem))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...