Jump to content

Tetra tec ex 700 problem

Xetnom
 Share

Recommended Posts

Mam kubełek Tetra Tec ex700 i od pewnego czasu ciągle przez rurkę wylotową leci mi powietrze. Wymieniłem już wszystkie możliwe uszczelki i po dokręcałem wszystkie śruby jakie znalazłem widoczne. Nigdzie nie cieknie z niego woda. Którędy może się do niego dostawać jeszcze powietrze? miał może ktoś taki przypadek ??

• 1 year later...

Czyli jest to ułożenie mniej więcej "fabryczne".

Jeżeli masz oryginalną ceramikę tetry (dostarczoną z filtrem) to według instrukcji spełnia ona tylko funkcję mechaniczną. Jest gładka i małe prawdopodobieństwo osadzenia się tam bakterii. Ja swój filtr przeznaczyłam jedynie pod filtrację biologiczna i w kolejności od dołu mam:

1. kosz - gąbki

2. kosz - ceramika (wymieniona na bardziej porowatą)

3. kosz - zeolit (różne są opinie na temat biobali, jednak przewaga jest tych niekorzystnych, dlatego w swoim filtrze je usunęłam)

4. kosz - nitras (w przyszłości będzie wymieniony na keramzyt) + wata perłowa.

Moim zdaniem warto by wymienić ceramikę i oddzielić ją od najgorszego brudu jaki idzie z akwarium gąbkami. Ale to tylko moja skromna opinia, tutaj są mądrzejsze

głowy od mojej :)

memo130: Jeżeli to nitras filtusa to po co go wymieniać przecież to keramzyt.

Mam kubełek Tetra Tec ex700 i od pewnego czasu ciągle przez rurkę wylotową leci mi powietrze. Wymieniłem już wszystkie możliwe uszczelki i po dokręcałem wszystkie śruby jakie znalazłem widoczne. Nigdzie nie cieknie z niego woda. Którędy może się do niego dostawać jeszcze powietrze? miał może ktoś taki przypadek ??

A filter odpowietrzyłeś?