Skocz do zawartości

[30l] Krewetki czy krab? :)


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli w złym dziale, to proszę o przeniesienie :)

Witam wszystkich :D co byście radzili do akwarium shrimp set 30? :) bo nie mogę się zdecydować, czy zalać całe i wpuścić krewetki, czy może zrobić z tego jakieś akwario-terrarium i trzymać na przykład 'geosesarma vampire'.. Czy ktoś się może orientuje czy krab będzie dobrze się czuł w tak małym akwarium? Widzę że macie również terraria, więc może ktoś pomoże? :help:

 

pozdrawiam, Ada. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja urządziła bym krewetkarium :) .

Chociaż z krabem też pomysł ciekawy.

krewetki są popularne, kraby trochę mniej :D zresztą krewetki już mam..

są tu jacyś terraryści? :D nie mylić z terrorystami ;)

 

a może jakiś inny pomysł? jaszczurka bardzo mini, albo coś w tym stylu?

tak, tak, wiem nie to forum.. :D ale terrarystyka i akwarystyka to prawie to samo :mrgreen::help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwaria dla krabów powinny posiadać kawałek "suchego" miejsca i wodnisty zakątek. Coś na wzór wyspy w akwarium. W tak małym akwarium ciężko będzie coś takiego utrzymać, zrobić. Ale da rade.

Także chciałbym Ciebie ładnie poinformować że gdzieś się spotkałem z miniaturowymi krabami które nie potrzebowały lądu. Ale nie jestem pewien.

Jęśli nie krewetki to może raczki z rodziny Cambarellus. Dość mało popularne i dość ciekawe zwierzątka :)

Terrarium chociażby dla gekona to będzię małe, ozdoby gałązki kamyczki itd.. sporo miejsca zajmują. Wiec ciężko wsadzić coś co jeszcze ma żyć :)

 

Temat o raczyskach miniaturowych :) Z nimi można chwasty hodować więc i wystrój może być ciekawy :)

Cambarellus'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwaria dla krabów powinny posiadać kawałek "suchego" miejsca i wodnisty zakątek. Coś na wzór wyspy w akwarium. W tak małym akwarium ciężko będzie coś takiego utrzymać, zrobić. Ale da rade.

Także chciałbym Ciebie ładnie poinformować że gdzieś się spotkałem z miniaturowymi krabami które nie potrzebowały lądu. Ale nie jestem pewien.

Jęśli nie krewetki to może raczki z rodziny Cambarellus. Dość mało popularne i dość ciekawe zwierzątka :)

Terrarium chociażby dla gekona to będzię małe, ozdoby gałązki kamyczki itd.. sporo miejsca zajmują. Wiec ciężko wsadzić coś co jeszcze ma żyć :)

 

Temat o raczyskach miniaturowych :) Z nimi można chwasty hodować więc i wystrój może być ciekawy :)

Cambarellus'y

 

Mega wielkie dzięki! :mrgreen: Nareszcie porada jakiej mi było trzeba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

bierz wampiry, u mnie stoi już puste terra i czeka na przypływ gotówki (żeby urządzić) i na wampiry ;)

 

z tego co wiem to małą część musi stanowić woda, i świetnie się wspinają, więc wcale nie musi być płaskie i długie terra ;)

 

jak chcesz to napisz do mnie pw, jak będę na drugim kompie to Ci podeślę wszystko co o nich znalazłem :)

 

to najlepszy wybór jeśli chodzi o kraby i dla mnie w ogóle jeśli chodzi o terrarium (bo nie chce mi się hodować pokarmu dla jaszczurek, itp... leniwy się robię :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wybaczcie moją nieobecność :D

 

Zdecydowałam się jednak na krewetki, ale niestety nie wypaliło, bo były za słabe parametry.. świetlówka itp. roślinki padały, wyskakiwały glony.. a mi ze względu na drugie akwa nie chciało się tego wszystkiego sprzątać. Akwarium stoi chwilowo puste, bo nie mam pomysłu. Czeka na reaktywację. 8-)

 

Pozdrawiam, Ada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...