Jump to content

Pleśniawka u welonka

Recommended Posts

Witam, mam akwarium 45L, temperatura 22 stopnie, bardzo dobra filtracja. Żyły sobie w niej 2 welonki (w tym 1 teleskop) niestety jeden zachorował na ospę i nie zdążyłem go uratować :(

Teraz podejrzewam że teleskop ma pleśniawke, tzn. ma biały nalot na tylnych płetwach. Od 2 dni kąpie się w ichtiosanie tropicala i słabym roztworze soli kuchennej(2 łyżki od herbaty).

Co mam zrobić by go wyleczyć?

Witam, mam akwarium 45L, temperatura 22 stopnie, bardzo dobra filtracja. Żyły sobie w niej 2 welonki (w tym 1 teleskop) niestety jeden zachorował na ospę i nie zdążyłem go uratować :(

Teraz podejrzewam że teleskop ma pleśniawke, tzn. ma biały nalot na tylnych płetwach. Od 2 dni kąpie się w ichtiosanie tropicala i słabym roztworze soli kuchennej(2 łyżki od herbaty).

Co mam zrobić by go wyleczyć?

Akwarium jest za małe na welony.

Wkładaj rybę też do wody z nadmanganianu potasu i mocz ją w tym tak przez pół godziny - godzina. Pędzelkuj pleśń u ryby Rywnolem.

Zrób testy, między innymi PH. Podaj jakimi pokarmami karmisz. Napowietrzaj dobrze wodę, i najlepiej jak masz możliwość przełóż do większego akwarium rybę, bo w tym nie pociągnie.

Edit. Z takich zoologicznych preparatów, to spróbuj najpierw FMC Zooleka.

z welonkiem jest juz ok, nie ma zadnych sladow na pletwach ogonowych. Niestety nie pokojąmnie testy które zrobiłem - muszę zmiękczyć wode zbić PH o 0,5 i jakos pozbyc sie tego NO3

czy to normalne ze welonki czesto podplywaja na powierzchnie i lykaja powietrze?

ok rybka już dawno wyleczona, tylko mało się rusza :( a jak daje jej jedzenie to jak dzika zjada xD

daje jej ok 6 kuleczek dziennie Tetra Goldfish Colour Sticks, karmie ją też Tetra Goldfish Energy Sticks, raz na tydzień dafnią

jak myślicie dlaczego się tak mało rusza? jedzenie czy może brak jej towarzysza :)?

Share

• Create New...