Jump to content

Choroba neonowa-likwidacja przetrwalników

Recommended Posts

witam to mój pierwszy temat na forum.Tydzień temu zauważyłem u neonów objawy choroby neonowej(oprucz wykrzywień kręgosłupa i pływania głową w dół).zacząłem dziś kurację ocalałych w oddzielnym zbiorniku przy pomocy włókna kokosowego.

Na forum piszą,że trzeba wyrzucićżwir i rosliny :( .wolałbym tego stanowczo uniknąć; czy jest jakis sposób by pozbyć się z akwarium sporów pasozyta bez restatu.Proszę POMUŻCIE :help: .

Czym karmisz rybki/ karmiłeś ? Mikrosporidoza jest nieuleczalna. Te chore rybki i tak Ci umrą, ważne jest by te zdrowe się nie zaraziły. Tutaj trzeba zająć się zdrowymi. Chore rybki dałeś do innego akwa, a zdrowe zostawiłeś w tamtym, w którym były i chore i zdrowe?

PS. Między innymi odmulaj dno, wyparz żwir, wyczyść rośliny (chodź je bym na razie odizolowała od zdrowych), gdyż bakterie są przenoszone właśnie przez te rzeczy. <- zrób to, jeśli zdrowe są w zbiorniku w którym były chore.

Nie,nie chore rybki zostały ,,uśpione'' a przypuszczalnie zdrowe zostały przeniesione do ,,szpitalika'' z włóknem kokosowym,

które ma podobno zapobiegać powtórnemu zarażeniu się przez uklad pokarmowy.Niestety odpowiedź przyszła troszkę za puźno-akwarium główne przeszło dezynfekcję i dojrzewa na nowo.

Share

• Create New...