Skocz do zawartości

deszczownia


kochanica_diabła
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłam sobie deszczownie z wężyka do "paliwa" i podłączyłąm do brzęczka i mi się to nie podoba . Jak zamątuje nad lustrem wody to pięknie wygląda ale bardzo szumi , a jak wezme na dół to wyskakują mi ogromne bąble powietrzne . Jak zrobic zeby tlen był drobniutki :?: (małe dziurki są na wężyku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zrobiłam sobie deszczownie z wężyka do "paliwa" i podłączyłąm do brzęczka i mi się to nie podoba . Jak zamątuje nad lustrem wody to pięknie wygląda ale bardzo szumi , a jak wezme na dół to wyskakują mi ogromne bąble powietrzne . Jak zrobic zeby tlen był drobniutki :?: (małe dziurki są na wężyku)

Właśnie problem leży najprawdopodobniej w tych małych dziurkach. Woda wypływa ale powietrze kumuluje sie i wydostaje pod zwiększonym ciśnieniem a co za tym idzie są duże bąbelki. Muszą być większe dziurki.Miałem taki problem i to jest tylko moje spostrzeżenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat super jak dla mnie :) W moim akwarium miałem już chyba z 10 deszczownic, wszystkie własnego projektu. Najlepszym materiałem na deszczownice jest rurka pcv, albo wąż ogrodowy jeśli chodzi o wąż musi być on dostatecznie gruby by się nie przeginał, i był sztywny. Aktualnie teraz mam podłączoną deszczownice pod filtr zewnętrzny, deszczownice umieściłem na tylnej szybie prawie na całej długości, efekt jest całkiem fajny, świetnie napowietrza. Do wykonania deszczownicy potrzebowałem rurki pcv o średnicy 10mm, wiertarki i własno wykonanego wierteła, kolanka z pcv i 3 przyssawek dobranych na grubość rurki. W rurce pcv nawierciłem otworki: tu miałem problem dlatego iż nie miałem dostatecznie małego wiertła, zrobiłem wiertło z małego gwoździka, świetni się nadawało. Zbyt grube otwory sprawią, że ciśnienie będzie zbyt małe, wszystko zależy od tego jakiej długości ma być deszczownica. Otwory nawierciłem w jednej liny w równej odległości od siebie-3 cm. Jedną stronę rurki należy zaślepić by woda nie przelatywała, użyłem do tego nakrętki od butelki bodajże po syropie :mrgreen: (pasowała idealnie) Na rurkę musimy nałożyć przyssawki by całość można było zamontować na tylnej szybie odpowiednio wysoko nad lustrem wody. Kolanko z pcv będzie wam potrzebne lub nie to kwestia jak macie zamontowany wąż od filtra może wystarczy go nałożyć na deszczownicę i to wszystko, ja potrzebowałem jednak kolanka. Jeśli nie będzie wam pasował wąż z filtra na rurkę pcv możecie zrobić przejściówkę dobierając optymalny wąż. Może to wszystko wygląda mało profesjonalnie, ale jeśli się postaracie wszystko ma ręce i nogi. Użyłem tu takich materiałów i sposobów by było to wszystko jak najmniejszym kosztem i możliwe do wykonania w każdym domu. Podobnie można zrobić deszczownice na filtr wewnętrzny, też robiłem to kilka razy bo taka praca sprawia mi niesamowitą frajdę i przyjemność, potem mogę godzinami podziwiać nowy gazet, pomysł. Poniżej fotka jak to wygląda na filtrze wewnętrznym.

post-1464-13685154595205_thumb.jpg

post-1464-13685154595455_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie, rurka która napowietrza z otworami jest nad lustrem wody, nie widoczna wcale. Jeśli to filtr zewnętrzny to całkowicie nic nie widać, jeśli to filtr wewnętrzny tak jak na foto widać jedynie te kolanka, jednak ja mocowałem na nie kawałki sztucznych roślin, co dawało ciekawy efekt i super maskowało. Chciałbym dodać, że mam oryginalną obudowę na akwarium która trochę nachodzi na szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...