Skocz do zawartości

[64,2L] Black Waters


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny topic który będzie pokazywać postępy (lub i nie) w zakładniu zbiornika - tym razem zbiornik będzie Najbardziej energooszczednym zbiornikiem na forum - 9,7W Będzie pobierać łącznie :!:

 

:arrow:Wymiary 70x 27x 34cm

:arrow:Grubość szyb5mm

 

:arrow:Oświetlenie 2700K 5W Philips E14

:arrow:Ogrzewanie Brak- temp ok. 25C utrzymam w pokoju bez grzałki

:arrow:Filtracja Aquael Fan1 Plus

 

A teraz o zbiorniku!

Planowałem planowałem i planowałem i mam mniej więcej zarys tego co mnie interesuje.

Jako, że nie znalazłem nic ciekawego dla mnie w BW AZJI zakładam standardowy Amazoński BW baniak.

 

Planuje obsadę przedewszystkim z Apisto - A. Agassizi "Flamenco" F1, jako, że chce by ryby się mnożyły, do obsady muszą dojść ryby które nie będą się zajmować ikrą - na forum o apisto doradzono mi Amandy i/ lub Kiryski pigmeje.

 

W następnej aktualizacji zobaczycie już zalany baniak :

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bardzo ładny baniak piękne rośliny jaka to jest roślina rotala?

 

ej a trawniczek z czego?

Dodałbys jakis korzonek moze bo mech ma mało miejsca.

 

Podoba mi sie cudooo

 

 

xdddd:D

 

Pokaż mi palcem te rośliny. Bo ja chyba już niedowidzę na starość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny baniak piękne rośliny jaka to jest roślina rotala?

 

ej a trawniczek z czego?

Dodałbys jakis korzonek moze bo mech ma mało miejsca.

 

Podoba mi sie cudooo

Albo mi się jakieś zdjęcia nie wyświetlają, albo sobie robisz żarty :zamieszany:
Chyba raczej żarty sobie robi...

 

Powoli zaczynam się zastanawiać nad Azja BW, Ameryka BW, Tanganika... Kurde, nie wiem co wybrać- tyle możliwości, a akwarium jedno...

W jednej części akwarium zrób Azja BW, po środku Ameryka BW a z boku Tanganike :D ....

 

PS: Czy grubość szyby nie jest troche mała ? Ja w 60L mam 6mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, niby tak, ale sprawdzę jak będę w domu czy to na pewno nie jest przypadkiem 6mm, jak jednak 5mm, to po prostu dodam ew. wzmocnienia.

 

Mam Chelinochromisy Brichardi Black Mask F1, są w tej chwili u dziewczyny, niby moje ryby więc mogę je tutaj umieścić.

 

Z drugiej strony Amandy + Agassiza bardzo mnie korci, nie ze względu na obsadę, lecz na wystrój - lubie ciemne klimaty

 

Ale jakbym miał dostęp do Czekoladowców też bym się zastanawiał z słowami - czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowione !

 

Apistogramma Hongsloi 1+1

Hyphessobrycon Amandae 10-15

 

BW Ameryka!

 

Start jutro, zaraz po wklejeniu nowej szyby - nie widać na zdjęciu, że akwarium nie ma jednej szyby, nie ? :P

NA pierwszym zdjęciu z tyłu nie widać tego czarnego silikonu więc tam chyba tej szyby nie ma, i ten kabel w akwa na to wskazuję :P. Czekam na zdjęcia... :) :kwiaty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start jutro, zaraz po wklejeniu nowej szyby - nie widać na zdjęciu, że akwarium nie ma jednej szyby, nie ? :P

Nie chciałem nic mówić ale od początku coś mi nie pasowało. Nie chciałem się jednak wychylać bo by ludzie stwierdzili, że jakiś nienormalny ;).

Czekam na zdjęcia aranżacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz na mysli krasnorosty?

Pewnie tak. Szczerze mówiąc ja marze o pięknych krasnalach, ale w 2 dniowym baniaku jakbym miał krasnale to musiałbym być prze :mrgreen: .

 

 

Dodane tło, liście i szyszki opadły - foty zrobione, troche się namęczyłem bo aparat miał trudności z zrobieniem zdjęcia tak ciemnemu zbiornikowi, btw. zdjęcie nie oddaje całkowitego mroku jaki panuje w tym baniaku.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

To Imho jedno z bardziej udanych zbiorników, mam nadzieje, że ryby tylko dodadzą uroku temu szkiełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz że takie ciemności, to może warto by założyć jednak coś mocniejszego?

Wg mnie lepiej niech będzie widniej, bo potem nie będzie widać widać ryb ;)

A poza tym nie planujesz wrzucić jakiegoś zielska pływającego ? To jeszcze bardziej zaciemni zbiornik i będzie ciemno jak w t...unelu :D

Jakoś mało tych liści jeszcze ;) I nie ma miotełki... :mrgreen:

 

 

 

 

Oczywiaście na plus :D I nie mogę się doczekać obsady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja:

Żadnej miotełki tam nie dawaj, najwyżej jeden czy dwa cienkie patyki. Trochę więcej liści, może jakąś pistię i baniaczek będzie dopieszczony :D Tylko błagam niech te kokosy nie przypominają chomiczych domków, bo osobiście się u ciebie zjawię z młotkiem :twisted:

Świetnie uzyskałeś efekt światła punktowego. Też myślę o czymś takim u siebie w BW.

 

Teraz czekam na zdjęcie z rybciami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...