Jump to content

[60L Ogólne] Moja Atlantyda Aktualizacja str. ostatnia

cinek#1
 Share

Recommended Posts

[60L Ogólne] Moja Atlantyda

JEST TO MOJE PIERWSZE AKWARIUM

Wymiary akwarium- 60x30x33 60L Profil

Wyposażenie

Oświetlenie- 1x15W + odbłyśnik z folii aluminiowej

Filtracja- Filtr wewnętrzny JP-022F-f 60-150l- 600l/h

Ogrzewanie- Atman 100W

Obsada

Fauna-

15- Neon Innesa

2- Gupiki (samiec i samica)

XX- Krewetki red cherry

4- Ramirezy

XX- Narybek gupika

Flora-

Gałęzatka kulista

Żabienice

Moczarki

Nurzaniec

Anubiasy

Parametry wody

Temperatura- 25C

Długość istnienia akwarium- Zalane 23 grudnia 2010r.

Podłoże- Grys bazaltowy (proszę nie pisać tekstów typu bazalt out)

Tło- Czarny brystol

Podmiany wody- Raz w tygodniu 25%

Dodatki

Korzeń

Pokarm

Karma dla welonków skruszona firmy Sera(ponieważ ona tonie)

Daphnia suszona (nieznam firmy)

Nawożenie

Brak

P.S Bardzo dbam o to akwarium. Kupiłem je używane jest kilka rysek na przedniej szybie, ale one mi nie przeszkadzają. Jeśli macie jakieś rady co do odmulania dna czy bezpiecznej podmianki wody to możecie mi napisać. Co prawda ja już wszystko obcykałem, ale może czegoś nowego się dowiem. Mam problem z odmulaniem czy odmulanie jest konieczne ? Jak rusze leciutko podłoże to odrazu w wodzie unoszą się resztki pokramy i inne zanieczyszczenia. Odmulacz zrobiłem z wężyka i butelki, nim podmieniam wodę i odmulam. Możecie mi również powiedzieć czy mój nurzaniec odnowieje. Kupiłem go i część liści obumarła, rozpadła się kilka liści trzyma się dobrze, ale przecież to nie jest wymagająca roślina. Na początku ledwo się trzymał w podłożu, ale już chyba wypuścił korzonki bo się jakoś trzyma. Czy nawozy przy takich roślinach są obowiązkowe czy przy tym świetle nie zmarnieją, nie chodzi mi żeby rosły, tak jak jest podoba mi się tylko żeby moczarka postawiła się w pionie bo teraz rośnie ale w poziomie zawinięta.Aaa bym zapomniał czy moje krewetki jeszcze urosną ? Nie widziałem nigdy krewetek na żywo i jestem ciekawy czy będą większe. Pozdrawiam i prosze do obfitych komentarzy i porad. Zbrojnik jest chwilowo

Jeśli wiele osób będzie oglądało temat napiszę historię zbiornika, jest dosyć ciekawa.

Pozdrawiam Marcin

Zdjęcia

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://img836.imageshack.us/img836/5379/sdc14047.jpg

http://img192.imageshack.us/img192/1302/sdc14046.jpg

Akwarium ładne, co do obsady, pewnie wiesz ale napiszę, wszystko ok ale gupiki trzymamy w haremach. Co do nurzańca, jak zakładałem akwarium to mi się przyjął dopiero po 1,5 miesiąca i zaczął rosnąć, ale inne zmarniały miałem przy 126l oświetlenie standardowe 2x18W i przypuszczam że zbyt małe było światlo. Fajnie to wszystko wyglada tylko tą gałęzatkę daj do tyłu bo psuje efekt tak przy przedniej szybie.

Otoski nic nie zrobią krewetkom. Okrzemki często pojawiają się w nowo wystartowanych zbiornikach. Mogą zniknąć nawet same jak się wszystko ustabilizuje.

Akwarium jak na twoje pierwsze ta bardzo ładne i robione "z głową". Tylko zrób coś z tą gałęzatką...

Ps.: Poprawiłam ci zdjęcia, żeby wchodziły. Zmień kolor w podpisie.

• 2 weeks later...

OK dam :) Taka ilość okrzemików mi nie przeszkadza oby ich więcej nie było. Niestety otosków nie było. A ojciec ikry toczy walki z inna ramirezą. Chyba sie bardzo przejoł tą ikrą

Było nie było to pielęgnice.Oby tylko dał radę utrzymać ikrę do wyklucia.

Masz gdzie odłożyć parę z młodymi jak już zaczną się rozpływać za pokarmem?

NIE DO WIARY... Największy wróg samca zjada ikre... I to przy obecności jego partnerki... Gdy samiec "poszedł" popływać, ikry pilnowała samica, jej kochanek i największy wróg samca zaczoł ją zjadać, ale gdy ojciec ikry to zobaczył odrazu go przegonił. I ikry jest coraz mniej ...

NIE DO WIARY... Największy wróg samca zjada ikre... I to przy obecności jego partnerki... Gdy samiec "poszedł" popływać, ikry pilnowała samica, jej kochanek i największy wróg samca zaczoł ją zjadać, ale gdy ojciec ikry to zobaczył odrazu go przegonił. I ikry jest coraz mniej ...

:lol::lol::lol: masz talent do pisania, poczułam się jakbym czytała scenariusz telenoweli ;)

A tak na poważnie, to nie wiem czy 2 pary ramirezek to nie jest za dużo na 60l, to są ryby terytorialne i bronią swoich rewirów, zwłaszcza w okresie tarła...

Poza tym baniaczek bardzo ładny, ciekawy korzeń i prostota aranżacji sprawiają że chce się na niego patrzeć :)