Skocz do zawartości

sadzenie i uprawa roślin w akwa 60l


Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto stosować CO2 w płynie (bimbrownicy nie chce mi się robić, w płynie wygoda)?Jutro sadzę roślinki, nawóz już mam w płynie i kulki. Woda super wyklarowała się. Zmniejszyłem ilość godzin w naświetlaniu. Czy przed sadzeniem zrobić podmiankę wody (była robiona 2 dni temu20% )?

 

mandy29: Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygodę z roślinami zacząłbym na Twoim miejscu od nauki interpunkcji i prawidłowego konstruowania wypowiedzi.

 

Nie wiadomo jakie masz roślinki, jakie masz podłoże, jakie oświetlenie... Generalnie nic nie wiadomo. Ogarnij myśli i napisz w sposób zrozumiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten mix roślin dość specyficzny. Łatwy i szybkorosnący rogatek w połączeniu z małym heńkiem... hmm...

 

Część roślinek powinna dać radę, ale np. mech, czy heńka przy 15W nie utrzymasz.

Masz 0.25 W / 1 litr wody. Stanowczo za mało. Jeśli czujesz się na siłach - przerób sobie pokrywę i dodaj jeszcze jedną świetlówkę.

 

Podając EasyCarbo nic nie ryzykujesz. Ale szczerze mówiąc przy obecnym oświetleniu mija się to z celem. Może lepiej jakieś nawozy mikro/makro, ale o tym niech się wypowiedzą bardziej obeznani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem nawóz http://allegro.pl/show_item.php?item=1482811576

1 kulka i 0,6 ml nawozu w płynie na 60l to stosuje się codziennie Zobaczymy jakie będą rezultaty.

A co z glonami czy nie pojawia się w nadmiernych ilościach?

Jak temu zapobiegać???

ja w swoim akwa stosuje ten sam nawóz i muszę powiedzieć ze jest dość niezły po około 2tygodni widać odczuwalny przyrost roślin ,jednakże ja stosuje 0,6 ml 2 razy w tygodniu poniedziałek oraz czwartek + kulki gliniano torfowe wkładam raz na 2 miesiące obok roślin.efekt jest piękny . przyrost echindorus hot peep er to około 2 listków na 3 dni wiec nie jest zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...