Skocz do zawartości

Pielęgnice w akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a dlaczego nie mogę? tzn, wiem już, nie zrobię tego. ale z ciekawości się pytam ;)

to zależne od ich temperamentu?

bo sprawdzałam i przebywają w wodzie o tej samej temperaturze.

Pielęgnica severum lubi kryjówki, a paletki podobno lubią się "pokazywać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wiem, że paletki to kapryśne ryby, owszem lubią się pokazywać ale tylko i wyłącznie jeśli mają odpowiednie warunki, czyli spokój, stado, no i oczywiście dobre parametry wody, jeśli coś im się nie podoba to nie wypłyną w ogóle zza roślin, schowają się wszystkie i tygodniami będą siedziały w ukryciu, kiedyś wpuściłem do swojego akwarium z paletami 2 małe pielęgnice papuzie, i właśnie tak było, mimo że papuzie wogóle nie zaczepiały palet, to siedziały one cały czas w ukryciu.

Ogólnie jest taka zasada, jedni ją stosują inni nie, że palety nadają się tylko i wyłącznie do akwarium jednogatunkowego, są bardzo wrażliwe na choroby, które mogą przenosić inne ryby, np skalary mają w sobie pasożyty, które atakują palety, więc też się nie trzyma ich razem. Ja tą zasadę stosuje, po przykrych doświadczeniach. Trzymałem palety z innymi gatunkami ryb i zawsze coś było z nimi nie tak, od kiedy są same wszystko jest idealnie, dobierają się w pary, składają ikrę, są bardzo aktywne, dynamiczne. Więc polecam trzymać je same :)

 

Poza tym sewerumy, są dosyć agresywne w porównaniu do palet, kopią dziury podczas tarła, są terytorialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...