Skocz do zawartości

Plaga krasnorostów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Chciałem się zorientować może ktoś z was da dobrą radę w sprawie krasnorostów. Odkąd pamiętam miałem je w akwarium pojedyncze pędzelki na kamykach żwiru i siedziały oczywiście przy wylotach z filtrów. Po zmianie podłoża na madano i porządkach w akwarium posadziłem nowe rośliny które po 2 tygodniach zaczynają porastać tym świństwem. Akwarium 240 litrów, 3 świetlówki 40W 1 sera ( specjalne do roślin) 2 Opit Plant, 3 sun gloo. Azotanów stwierdzam ok 15-30 mg ( wynik może być trochę różny bo testy są mało dokładne) pH ok 7,5, twW 8-9, twO 30. cały czas dozuję co2 przez ok 12 godzin. Może światło za długo świecę raczej z wygody bo 14 godzin, muszę opisać jeszcze że rośliny średnio rosną a właściwie słabo na co na pewno wpływa silny porost tego syfu. Kroki podjęte to dziś zakup 5 kosiarek, założenie podmiany wody raz w tygodniu 40%, zmniejszenie ruchu powietrza, zwiększenie Co2 bo z wyliczeń na podstawie pH i TwW wynika że jest zbyt niskie ok 10 mg/l. Od jakieś 10 dni stosuję carbo w płynie. Z nawozami nie wiem co robić bo wyczytałem, że należy zwiększyć nawożenie a w niektórych przypadkach zniwelować. Dodawałem symfonię złotą codziennie 5 ml. Pomóżcie pozdrawiam, Jacek wilk.

 

red eye: Pisz poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...