Jump to content

woda z akwarium na podłodze

Recommended Posts

Witam. Może ktoś mi wyjaśnic ,dlaczego filtr wypompował mi wode z akwarium 45 litrowego na podłoge .Jedna wielka demolka panele do rozbiórki pomocy co mam zrobic żeby to mnie nie spotkał jeszcze raz. Dodam że fitr mam wemnąt akwarium najprostrzy filtr z rurką na zewnątrz

Jeżeli ta rurka z była długa i poniżej lustra wody to to jest przyczyna. Nawet w przypadku wyłączenia prądu może dojść do samoczynnego "cofnięcia" się wody i ambaras gotowy. Rurka musi być zawsze powyżej poziomu lustra wody.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. tak rurka wisiała za akwarium i to prawie cała teraz ją podczepiłam, mam nadzieje że to był pierwszy i ostatni taki wypadek. Przed chwilą podmieniłam wodę i ryby są happy pa

mod: jeżeli chcesz zabłysnąć używając angielskich słów, to uprzednio sprawdź jak się je pisze...

U mnie rurka cała jest w wodzie i tylko końcówka wystaje. Ale mam tak zrobione , ze rurka nie wystaje po za zbiornik tylko jest skierowana do środka do akwarium. Także jak by się woda cofnęła to by z powrotem do akwarium wleciała.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. tak rurka wisiała za akwarium i to prawie cała teraz ją podczepiłam, mam nadzieje że to był pierwszy i ostatni taki wypadek. Przed chwilą podmieniłam wodę i ryby są happy pa

mod: jeżeli chcesz zabłysnąć używając angielskich słów, to uprzednio sprawdź jak się je pisze...

Jak chcesz żeby wisiała poza akwarium wystarczy na nią założyć zaworek zwrotny, kosztuje 10 zł to o wiele mniej niż remont domu.

Przepraszam za błąd. Wszyscy się kiedyś mylą ,angielskiego nie znam bo za moich czasów w szkołach go nie było. Jezeli chcesz kogoś skarcic to można delikatniej bo to wyglądało jak bys pozjadał wszystkie rozumy, niewiem ile masz lat ale ja sporo.Jeszcze raz przepraszam /ryby są szczęśliwe/ okej Pa.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...