Jump to content

Czy ona zdechnie.?? :((

Recommended Posts

Cześć :cry:

mam wielką prośbe ponieważ moja platynka jest jakaś dziwna. Mam parke i samiec od wczoraj siedzi u góry w jednym kącie , nie wypływa po pokarm i ma tak dziwnie opuszczony ogonek;/ Mam go od czoraj i są tylko 4 rybki w akwa. (90L) lecz w piątek dokupie:)

Niemoge dodac zdj ponieważ tel sie popsół ale jeżeli niedostał bym odpowiedzi to naprawde postaram sie jakoś dodać ponieważ jest to ulubieniec mojej mamy i nikt niechce aby on zdechł;/

Prosze o szybką odpowiedź!!

Cześć :cry:

mam wielką prośbe ponieważ moja platynka jest jakaś dziwna. Mam parke i samiec od wczoraj siedzi u góry w jednym kącie , nie wypływa po pokarm i ma tak dziwnie opuszczony ogonek;/ Mam go od czoraj i są tylko 4 rybki w akwa. (90L) lecz w piątek dokupie:)

Niemoge dodac zdj ponieważ tel sie popsół ale jeżeli niedostał bym odpowiedzi to naprawdę postaram sie jakoś dodać ponieważ jest to ulubieniec mojej mamy i nikt niechce aby on zdechł;/

Prosze o szybką odpowiedź!!

Jeśli ryba się źle czuje, czyli coś jest nie tak, radzę nie kupować dodatkowo rybek, dopóki nie będziesz pewny, że parametry wody są ok.

Warto zainwestować w testy kropelkowe parametrów wody (pH, NO2, NO3, GH, KH) i sprawdzic co i jak.

Jak długo to akwarium funkcjonowało przed wpuszczeniem rybek? Co w nim masz? Jaka temperatura, czy woda była dojrzała?

Miałem podobną sytuację z rybkami, ospałe ze zwieszonymi płetwami "stały" w rogu przy powierzchni i nawet nie jadły. No i niestety padły w przeciągu kilku dni.

Napowietrzasz akwarium? Jaki masz filtr i czy cały czas włączony?

Woda jest bardzo dobra poniewarz mój tata zajmuje sie akwarium od bardzo dawna i ma przy zakupie termometra zdrapki itp. kupił jakieś kropelki i takie plastry papieru i wsadził to do wody na jakieś 15sekund i pokazał mi to i powiedział że jest wszytsko ok.:P

A pozatym są jeszcze 2 mieczyki i jutro dokupuje jeszcze jedną molinezje żaglopłetwą a w poniedziałek tata kupuje jeszczę jedną roślinke^^

A filtr chodzi już od tygodnia cały czas chociaż rybki mam dopiero od poniedziałku:D

Uważam, że akwa jest jeszcze niedojżałe. Filtr od poniedziałku? A kiedy zalane?

Poproś tatę, żeby sprawdził jeszcze raz tymi paseczkami i kropelkami i napisz wyniki tutaj na forum.

Możesz sobie na własne ryzyko dokupować teraz rybek ile chcesz. Mimo, że jest jeszcze za wcześnie. Tylko nie płacz tu potem na forum, że zdychają po kolei.

Share

• Create New...