Skocz do zawartości

pielęgnica pawiooka


kamil1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się zapytać czy w 200l zbiorniku jest możliwość hodowli pary pielęgnic pawiookich i parę pielęgnic papuzich(chociaż wiem że co do papuzich to są podzielone zdania na ich temat).Jeżeli chodzi o sprzęt to mam już wszystko zakupione możecie się również wypowiedzieć co do sprzętu:

Filtr JBL HANZA AQUQRISTIC HW303-1400L/H-wkład zeolit,bioceramika oraz biobale

OŚWIETLENIE-SYLVIANA ORAZ GROLUX T5 2X45W ORAZ T8 2X24W

GRZAŁKA RÓWNIEŻ FIRMY JBL 300W-tu się waham czy nie za mocna

NAPOWIETRZACZ JBL AS-200

Prosiłbym o szczerą pomoc czy dobór tych pielęgnic jest w porządku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na 1 pawiooka powinno przypadac 200l , chyba ze 2 male pawiookie jak urosna oddasz, papudzie mozesz dac 4szt ,ale same i swiatlo moze byc standartowe czyli 2x30w szkoda energi bo nie zamierzasz chyba miec jakies rosliny z pawiookimi :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Pawiookiej przynajmniej 450L, to minimum.

Kolejny...

 

A powiedz mi, jeżeli baniak ma 120x40x90 i 430L to można trzymać w nim pawiookie?

Więcej praktyki, teorią na tym forum nie zabłyśniesz.

 

Para pawiookich wymaga ok. 150cm długiego zbiornika, o ile ma szer. ok. 50cm. Jeżeli szerokość jest przykładowo 60-70, to wtedy zbiornik może mieć 110-120cm i pawiooka będzie w nim szczęśliwa.

 

Trzeba brać też pod uwagę, czy ryba ma być sama, czy z innymi parkami pielęgnic.

 

Znając życie kamil1988 masz zbiornik 100cm, możesz do niego wsadzić między innymi piękne ryby jakimi są:

 

Elioti

Niebieskołuskie

Zebry

Miodowe

Akary Błękitne

 

Oczywiście nie wszystko na raz, ale to są jedne z najładniejszych pielęgnic dostępnych w polsce które nadają się do Twojego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za podpowiedzi.Jednym słowem więc pawiookie odpadają za mały zbiornik a czy moglibyście pomóc w dobraniu optymalnego składu ryb w moim baniaku chodzi tu tylko i wyłącznie o pielęgnice-które najbardziej mi się podobają.Wszelkie podpowiedzi mile widziane.Nie chce stworzyć zbiornika w którym ryby będą się męczyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatecznie po paru konsultacjach ze znajomymi akwarystami najprawdopodobniej kupie 2 pary pielęgnic meekk oraz parę skalarów.Myślę że to będzie dobry wybór do mojego baniaka:)za wszystkie podpowiedzi i sugestie z góry dziękuje

Skalary będą obgryzane przez Meeki. Albo to, albo to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...