Jump to content

pielęgnica zebra i niezgrana para

orzech504
 Share

Recommended Posts

Witam jakiś czas temu kupiłem sobie parkę pielęgnic zebra, przynajmniej tak mówił sprzedawca ze to samiec i samica. Po wpuszczeniu do akwarium na początku pływały blisko siebie ale po jakimś czasie tak jakby rozdzieliły się. Samiec siedzi po jednej stronie akwarium a samica po drugiej i są pochowane w swoich grotach. Kiedy niby samiczka wypłynie ze swojej kryjówki to zaraz jest przy niej samiec i atakuję ją. Pogryzł jej trochę ogon więc stwierdziłem ze będzie lepiej jak odłowie samiczkę do innego zbiornika. Czytałem informacje na różnych forach ze jeśli parka się nie integruje to może coś takiego się dziać. Moje pytanie brzmi czy po jakimś czasie jak wpuszczę z powrotem (rzekomą) samiczkę do zbiornika z samcem będzie jakaś zmiana? Czy np samiec zapomni sobie o niej i coś tam w jego głowie będzie mu mówić ze jest to całkiem inna koleżanka?:D Czy poprostu mam iść wymienić tą niby samiczkę na inną? spróbuje jej zrobić zdjęcie i wkleić na forum za chwile.

post-8767-13685162877327_thumb.jpg

daj focie

może to same samce

z odławianiem i wpuszczaniem sprubój może sie uda

ps.jak się pyszczaka odłowi na 3 dni i pozniej chce sie go wpuscić to mogą go zabić( chodzi mi o to że nie poznają) sprubój

Weź rybki nie wiem do jakiegoś dużego słoika, lub do tej

torby foliowej w jaką pakują rybki w Zoologicznym i

nie wiem zanieś je do jakiegoś specjalisty, albo wstaw fotki tych

pielęgniczek :D

witam po 3 dniach.. niestety nic nie wyszło z kuracji czyszczenia pamięci mojego samca.. dalej goni tą rybkę ze zdjęć.. jutro idę ją zamienić na inny model może jak będę miał szczęście to trafi mi się 100% samiczka z którą mój samczyk się zgra i będą małe:D kurde szkoda mi trochę tej ryby ze musiała takie męczarnie wycierpieć ale mam nadzieje ze trafi do kogoś gdzie pokaże swoje piękno:)

Ja podzielam zdanie kolegi wyżej, że masz dwa samce.

Co do odławiania to raczej nie dużo to daje, bo miałem tak z pyszczakami, że po rozłące jakieś 2-3 tygodnie, zaraz po ponownym spotkaniu zaczęły się ostro bić.

• 1 year later...

Pytanie

Ja mam inny problem,mam dwie samice około 4 i 5 cm kóre są w parze ze sobą i po raz 3 udają tarło, nastepnie dokupiłem samca minimalnie mniejszy około 3,5 - 4 cm .Samice zrobiły tarło po raz kolejny a samiec jest odganiany, czy mial ktoś juz podobny problem czy może samiec jest jeszcze za młody lub jakaś inna przyczyna ???

Pytanie

Ja mam inny problem,mam dwie samice około 4 i 5 cm kóre są w parze ze sobą i po raz 3 udają tarło...

Może to jednak parka?

Wstaw fotki.

Prezentuje owe pielęgnice niby samice,wkrótce filmik

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edit:

Pytanie

Ja mam inny problem,mam dwie samice około 4 i 5 cm kóre są w parze ze sobą i po raz 3 udają tarło...

Może to jednak parka?

Wstaw fotki.

Filmik z tarła samic

Michał84:Edytuj posty.

Byłem skłonny napisać,że na fotkach jest para,ale po obejrzeniu filmiku nie jestem tego pewny.

Proponuję zestawić ze sobą samicę,która złożyła ikrę z tym nowym samcem i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Rozumiem,że z tej ikry nie było larw?

Ps.Edytuj posty.

Byłem skłonny napisać,że na fotkach jest para,ale po obejrzeniu filmiku nie jestem tego pewny.

Proponuję zestawić ze sobą samicę,która złożyła ikrę z tym nowym samcem i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Rozumiem,że z tej ikry nie było larw?

Ps.Edytuj posty.

Nie było

Pytanie

Ja mam inny problem,mam dwie samice około 4 i 5 cm kóre są w parze ze sobą i po raz 3 udają tarło, nastepnie dokupiłem samca minimalnie mniejszy około 3,5 - 4 cm .Samice zrobiły tarło po raz kolejny a samiec jest odganiany, czy mial ktoś juz podobny problem czy może samiec jest jeszcze za młody lub jakaś inna przyczyna ???

Odłowiłem jedną samice a drugą zostawiłem z samcem, dopiero po tygodniu zaczęły razem pływać myślę że będzie z nich normalna para :) .Zdam relacje jak będzie kiedyś udane tarło.

• 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...