Jump to content

240litrówm..odsada potrzebne dobre rady

jakubs172
 Share

Recommended Posts

Witam. od wczoraj mój zbiornik z 126 litrów zmienił się na 240 otrzymałem do tego rybki. Pragnę abyście doradzili mi jak dobrać obsadę aby wszystkie strefy akwarium były ładnie zasiedlone. Obsada jest następująca skalar czarny 3x, molinezja black molly 4x, księżycowa 3x, gurami marmurkowe 3x, gurami złote 1x, mieczyk 2x, brzanka neonówka 2x, brzanka sumatrzańska 2x, zbrojnik niebieski 1x oraz albinos 1x, sum rekini 2x i teraz uwaga welon 2x

Proszę o rady czy ta obsada pasuje? co zmienić a co dokupić??a zapomniałem dodać 3x gupik:D zastanawiam się nad bojcami albo bojownikami??co Wy na to?

Dawno temu miałem molinezje i skalary, i molinezje "wnerwiały" długie płetwy skalarów, więc bardzo chętnie molinezje im te płetwy obgryzały. To samo z gupikami, jeśli mają płetwe tylną małą i okrągłą to ok, ale jak mają te długie falujące, to też sie licz z tym ,że zostanie obgryziona ( u mnie tak się stało, ale gupik zaczął się pilnować ). Sumy rekinie rosną bardzo duże, chyba nie powinno się je trzymać w akwarium. Ryby te będziesz trzymać pewnie w 24-26 stopniach, a welonki wolą niższą temperaturę. Może usuń z tego akwarium kilka gatunków, bo masz aż 13.

Ale gulasz. :D

Skalary dokup by były 2 parki.

Harem molinezji-ok.

Mieczyka oddaj. Taki samotny nie powinien być a chcesz już dużo gatunków.

Harem 1+3 gurami albo księżycowe albo marmurkowego i złotego (to jeden gatunek)

Z brzankami jest ryzyko że będą obgryzać długie płetwy gurami i skalarów. Jak chcesz je mieć to oddaj neonówki, zostaw sumatry i dokup do nich 10 sztuk.

Sumy do oddania. Tu poczytaj: http://4szyby.blogspot.com/2010/08/ofia ... ekini.html

Welony wymagają innej temperatury wody. Mogą zostać obgryzane przez inne ryby a poza tym rosną duże.

Masz już dużo gatunków i starczy. Są 2 haremy i 2 pary dużych ryb, stado całkiem okazałych brzanek, obsada czyszcząca i 2 welony, które nie powinny się tam znaleźć. Starczy. ;)

P.S. 1+3 czyli ilość samców + ilość samic.