Jump to content

[98l] ogólne

mordimer
 Share

Recommended Posts

Witam - niedawno zacząłem i chciałem zasięgnąć opinii co do mojej obsady.

Zbiornik tak jak w tytule 98l 80x35x35 Oświetlenie 1x18Wat - w najbliższym czasie będzie zmienione na 2x18

Filtr AQUAEL FAN 2 PLUS

Więcej szczegółów w linku w moim podpisie.

A obsada to:

10 Neon Inessa

9 Danio pręgowane

3 mieczyki - samiec i 2 samiczki

2 pary molinezji

6 kirysków (2spiżowe,2albinosy,2pstre)

1 Zbrojnik

Proszę o opinie, ew. jakieś rady.

Dołączona grafika

wystrój oczywiście będzie zmieniony (ten jest tzw. startowy) ;-)

No wszystko wydaje się ładne, oprócz tej jednej doniczkowej rośliny.Nie wiem, jak sprawa się ma z napowietrzaniem, bo na tym zdjęciu, wydaje się, że sporo tego. Jeśli Ci się to podoba i nie przeszkadza, to nie widzę powodu żebyś miał to zmieniać. Osobiście nie preferuję tak mocnego napowietrzania zbiornika ( ryby się płoszą i odczuwają stres ), oczywiście nie wszystkie, niektóre nie zwracają na to uwagi, niektórzy powiedzą, że wszystkie mogą się ,, przyzwyczaić,, , ale dlaczego mają się ,, przyzwyczajać,, , jak można zmniejszyć przepływ powietrza. Ogólnie, jak na początek, akwa wydaje się być spoko. Tylko jeszcze zmieniłbym podłoże na drobniejszy żwirek, ale to taka moja drobna sugestia.

Ładna roślinka-ta w pasy,niestety nie akwariowa,możesz ją wyrzucić.

Zmień żwir na jednokolorowy.

Mały zbiornik jak na molinezje i mieczyki.

Ładna, nieakwariowa i sztuczna ;-) - będzie wkrótce wywalona

Co do żwiru to zastanawiam się nad tym czy podzielić dno na ten co mam z czarnym jednolitym, czy wywalić ten obecny i dać cały czarny. Jeśli ta druga opcja jest bardziej sensowna to mam jedno pytanie. Czy do wymiany 100% żwirku mam wyławiać ryby czy mogę to zrobić z nimi z zachowaniem ostrożności?

a że akwarium trochę małe na molinezje i mieczyki, to wiem (oczywiście jegomość w zoologicznym nie widział problemu)

dzięki za wskazówki

Kali - z rośliną tak jak napisałem wcześniej (zniknie) :-)

Dodatkowe napowietrzanie (kamieniem włączam nie na stałe - tylko dla efektu) - podoba mi się tak po prostu.

Z podłożem mam mały zgryz - patrz wyżej :-)

dzięki