Skocz do zawartości

czy ktos pomoze mętna woda


maxxx20202
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwa 60 l używam bactosan(użyty raz) , esklarin (przy podmianie wody co 2tyg około 30% wody), tetra easy balance (użyty 2 razy ) preparaty stosowane według instrukcji z tyłu co do ml

karmienie ryb tyle co zjedza nic sie nie wala po dnie

filtr aquael fum plus 320 l/h

temp wody 26-27 stopni

mam problem z utrzymaniem klarowności wody nie wiem co jest przyczyna

do filtra zamontowałem także owijkę która polecono mi w zoologicznym

obsada:

-2 skalary

-2 kosiarki

-2 glonojady

-2 żałobnice

-1 kirys

-1 mieczyk

-1 welon

-4 gupiki

-4 danio

-3 neony

przy podmianie wody używam odmulacza do czyszczenia dna z osadu

nie wiem w czym tkwi problem z mętna woda

 

esklarin - uzdatniacz wody wodociągowe

bactosan - stosowanie gdy woda mętna po przekarmieniu ryb

tetra easy balance - optymalizuje pH usuwa azotany przedłuża świeżość wody nawet do 6mc krystalizuje wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim przerybienie za duże ryby do tego akwarium filtr nie daje rady

spróbuj podmieniać wodę raz w tygodniu, nie czyść filtra z podmianą wody tylko kilka dni po podmianie

nie znam tych preparatów bo według mnie cała chemia jest zbędna nigdy nie używałem i nie będę używał

wydaj kilka ryb na początek proponuje welona one srają za "5 dużych ryb" , kosiarki i skalary

i daj tam żywą roślinke szybko rosnącą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsada:

-2 skalary - nieodpowiedni zbiornik..

-2 kosiarki - dokup z 3, albo exit

-2 glonojady - za duże, exit

-2 żałobnice - poprawnie żałobniczki, dokup albo exit

-1 kirys - stadne

-1 mieczyk - lepiej, żeby był harem

-1 welon - zimnolubne, na pewno exit

-4 gupiki - ok

-4 danio - emm nie wiem

-3 neony - ławicowe, dokup więcej.

 

Dlaczego rośliny są sztuczne? Zamień na żywe, a ceramikę na np korzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniejwięcej wiem już co to za owijka wywal ją ona powoduje prawdopodonie hamowanie wody bo szybko się zanieczyszcza a gąbka z dużymi dziurami spełni swoje zadanie bo popierwsze zaden filtr nie usunie ci zmętnienia wody potrzebujesz do tago odpowiednich bakteri we filtrze a napewno ich nie masz,(jak czyścisz filt) co do roślim są takie nad którymi nie musisz spędzać dużo czasu one rosną sobie same np. moczarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dokładnej obserwacji zauważyłem coś w rodzaju mchu na kamieniu (dużym na małych typu żwir nic nie ma ). Kamienie (duże) zostały już dokładnie umyte i wypłukane

myślę ze to inwazja glonów jakieś rady na to??

Zakwit wody

 

"Zakwit wody” jest to szybkie namnożenie się glonów, które objawia się zmętnieniem i zabarwieniem wody. Jeśli woda jest koloru zielononiebieskiego to może to świadczyć o wysokiej zawartości sinic. W trakcie "zakwitu wody” glony zalepiają skrzela rybom. Ponadto zjawisko to powoduje zmniejszenie ilości tlenu w wodzie. Główna przyczyną niekontrolowanego wzrostu glonów jest intensywne światło słoneczne. To właśnie ono pobudza glony do zakwitu. Zbliżone skutki powoduje również zbyt jaskrawe oświetlenie sztuczne lub za długi czas naświetlania akwarium. Inwazję glonów może potęgować również wysokie stężenie fosforanów, węglanów oraz siarczanów. Zbyt mała ilość roślin w zbiorniku również może pomóc rozwojowi glonów. Na szybki rozwój glonów najbardziej narażone są akwaria świeżo założone. W początkowej fazie dojrzewania zbiornika często pojawiają się zielone nici na szybach oraz zmętnienie wody. Dzieje się tak, ponieważ mikroskopijny plankton nie ma prawie żadnej konkurencji w ‘’wyścigu” po fosfor i azot. W akwarium ‘’starym” również może nastąpić gwałtowny rozwój glonów, ponieważ woda zawiera wiele nawozów powstałych z martwych części roślin oraz wydzielin ryb.

 

 

moje akwarium nie jest narażone na promienie słońca możliwe ze od długo trwałego naświetlania akwarium świeci się w dzień cały czas a na noc zamontowałem 6 diod led(nocne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniejwięcej wiem już co to za owijka wywal ją ona powoduje prawdopodonie hamowanie wody bo szybko się zanieczyszcza a gąbka z dużymi dziurami spełni swoje zadanie bo popierwsze zaden filtr nie usunie ci zmętnienia wody potrzebujesz do tago odpowiednich bakteri we filtrze a na pewno ich nie masz,(jak czyścisz filt) co do roślim są takie nad którymi nie musisz spędzać dużo czasu one rosną sobie same np. moczarka

woda z akwarium w tym czyszczony jest filtr jak często hyyy gdy jego wydajność spada widać to po ilości bąbelek wydobywających się z filtra co do owijki stosowana 3 dzień efekt bardzo dobry drobne osady zostają w filtrze a nie są wyrzucane z niego jak to miało miejsce wcześniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy stosowaniu waty perłowej w kubełku też mam w baniaku lekki pływaacy syfek i jak sądze w kazdym akwarium taki czy owaki plywa, ty za przeproszeniem na początku zajmujesz się duperelami sprawy estetyki zostaw na później jeśli chcesz żeby było dobrze zacznij czytać posty ja kiedyś tez wydawałem mnóstwo pięniędzy na pomoce które teraz leżą na strychu pamiętaj w sklepie wcisną ci wszystko zeby było dobrze

jeśli twierdzisz że dziury są za duże idź do sklepu kup nową gąbkę z mniejszymi otworkami w gąbce muszą zagniździć sie bakterie które usuna ci zmętnienie ale jeśli nie pomożesz im zmianą obsady i roślinką nie dadzą rady i zawsze będziesz miał metną wode a za niedługi czas będziesz miał zakwit glonów

wywal duże ryby skalary, welona kosiarki, mieczyka

z pomianą wody jak pisałem odstana min 3dni

kup rośline np. moczarkę

 

Edit

 

efek czytania postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze wszystko to co jest źle w Twoim akwarium zostało napisane w innym poście.http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=6&t=30363&st=0&sk=t&sd=a

 

Jak byś dostosował się do rad to nie było by problemu i z mętną wodą. Przyczyną mętnej wody jest słaba filtracja jak na taką duża ilość ryb i brak roślin. Jeśli nie zastosujesz się do rad które są napisane w poście o niby chorej żałobniczce, to będziesz miał smród w akwarium cały czas i nic po za tym. No niestety jak chce mieć się akwarium dobrze wyglądające to trzeba się do pewnych zasad dostosować. Problemem dla Ciebie jest to że nawozić trzeba? Niestety na początku kilka złotych trzeba zainwestować. Za 100zł kupisz nawozy na rok. Daj ziemie do kaktusów jako pierwszą warstwę podłoża i z nawożeniem będziesz miał spokój na parę miesięcy.

 

Na twoim miejscu w pierwszej kolejności poczytał bym trochę forum a potem dopiero zakładał nowe tematy, bo problemy które masz ty już były opisywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodatkowo zamiast dodawania uzdatniacza wody esklarin proponowałbym odstawienie wody z kranu na około dobę przed podmianą. Zamiast tetra easy balance, kontrolę testami i regulacje ph w razie potrzeby, na azotany zaś myśle, że najlepsze jest zastosowanie filtracji biologicznej, w uzyskaniu której powinny pomóc, wspomniane już zdjęcie owijki oraz płukanie wkładu filtra jedynie w wodzie z podmiany, no i żywe rośliny. Co do bactosanu to należy byc ostrożnym i starać się nie przekarmiać ;) Staram się używać jak najmniej preparatów/płynów, między innymi z tego powodu, iż kiedyś po zastosowaniu płynu z minerałami, jak się później okazało przeterminowanego, pozdychało mi większość rybek. Fakt było to moje niedopatrzenie, jednak z tego jak i z innych powodów sadzę, że im mniej chemii tym lepiej.

 

Co do obsady to też właśnie jestem w trakcie zakładania akwarium 60 L, nie mam jeszcze skonkretyzowanej obsady ale zastanawiam się nad następującymi rybkami:

 

Otoski

Gurami niebieskie

razbory klinowe

razbora galaxy

razbora klinowa

razbora hengela

cierniooczek kuhla

kirysek pigmej

 

ślimak helena

 

Oczywiście nie wszystkie z wymienionych, ponieważ doszłoby do przerybienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nasz sympatyczny....nie stosuj tego świństwa, naprawdę na dobre to nie wyjdzie dla twojego akwarium.

Po pierwsze-zmień obsadę ryb jak Ci już napisano wcześniej.

Po drugie-rośliny których nie masz to duży problem. Musisz mieć rośliny! Jeśli kupisz sobie anubiasy i kryptokoryny to bez nawozów i jakiegoś megaoświetlenia będzie dobrze.

Dostosuj się do tego co Ci wcześniej dobrzy ludzie napisali i nie kombinuj z chemią.

Ile razy trzeba Ci to powtarzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...