Skocz do zawartości

Po jakim czasie wymienić zacier do mimbrowni?


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie z tym mam niewielki problem. Bimbrownia działała u mnie przez 3 dni, i po trzech dniach nagle przestała, a dokładnie nie widziałem oznak przedostawania się CO2 do zbiornika. Z zacieru, CO2 dostawało się do butelki z wodą, ale później do akwa już nic nie dochodziło. Pomyślałem sobie, że to może wina dyfuzora ( zrobiłem go z filtra papierosowego, za radą jednego z użytkowników forum), tak jak mówię, wszystko świetnie działało, do czasu. Przeczytałem też, że to może być wina nieszczelności. Skleiłem na nowo wężyki. Zobaczę co z tego będzie. Coś musi być jednak nie tak. Przecież ludzie nie robiliby bimbrowni, wiedząc, że po kilku dniach, trzeba będzie wymienić zacier. Najprawdopodobniej będzie to wina nieszczelności. Napiszcie co myślicie o tym. Dzięki z góry za wszystkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym mam niewielki problem. Bimbrownia działała u mnie przez 3 dni, i po trzech dniach nagle przestała, a dokładnie nie widziałem oznak przedostawania się CO2 do zbiornika. Z zacieru, CO2 dostawało się do butelki z wodą, ale później do akwa już nic nie dochodziło. Pomyślałem sobie, że to może wina dyfuzora ( zrobiłem go z filtra papierosowego, za radą jednego z użytkowników forum), tak jak mówię, wszystko świetnie działało, do czasu. Przeczytałem też, że to może być wina nieszczelności. Skleiłem na nowo wężyki. Zobaczę co z tego będzie. Coś musi być jednak nie tak. Przecież ludzie nie robiliby bimbrowni, wiedząc, że po kilku dniach, trzeba będzie wymienić zacier. Najprawdopodobniej będzie to wina nieszczelności. Napiszcie co myślicie o tym. Dzięki z góry za wszystkie wskazówki.

 

Jeśli jest tak jak piszesz ,to na pewno masz nieszczelny układ,nic więcej. ;)

Jeśli chodzi natomiast o zacier,to ja u siebie robiłem nowy co dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Januszem... Nieszczelność :/ Jeśli kleiłeś silikonem akwarystycznym to pamiętaj, że trzeba poczekać aż dobrze uszczelni...

Ja najpierw dałem warstwę zwykłego kleju (kropelka), następnego dnia silikon akwarystyczny i kolejnego dnia wszystko jeszcze obkleiłem taśmą izolacyjną... i śmiga ;)

 

PS. Bimbrownia niedługo się nie będzie opłacała :( Słyszałem, że od kwietnia 1kg cukru będzie kosztował 8zł :!::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie racja. To nieszczelność była powodem. Wziąłem dwie nowe butle, niebieski silikon ( wiąże dość szybko ), obkleiłem raz, później poczekałem aż zwiąże i kolejna warstwa. Wszystko gra. Z tym cukrem to niemożliwe. Zgroza jednym słowem. Może do tego nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...