Skocz do zawartości

Już nic z tego nie rozumiem... :( co2 szkodzi roślinom???


Rekomendowane odpowiedzi

Już zgłupiałam... pare dni podaje roślinką co2 a one zżółkły!!!!!! z ładnych zrobiły się brzydkie!!!! o co chodzi??? :( poddaje się :( a może to nie z co2??? ale zaznacze że 2 dni przed były śliczne. Na logike to by się zgadzało bo co2 poznosi ph wody a moje roślinki lubią 7,5 :( tylko dlaczego mówią że dobrze wpływa na rośliny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupowałaś rośliny?? Jak w sklepiezoologicznym prosto od gościa nie zanurzone to mogły być z chodowli ponad powierzchniowej i trzebaby było je przyzwyczajać do wody zanurzając je powoli...

Ile twoje akwarium chodziło przed sadzeniem roslin może nie dojrzało i dlatego

poczekaj z tym co2 chwile dopuki nie zauwazysz że rośliny wypuszczają młode liście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to rośliny i jakie masz oświetlenie w akwarium

z czego podajesz co2 z bimbrowni czy z butli

Ile twoje akwarium chodziło przed sadzeniem roslin może nie dojrzało i dlatego

 

rośliny sadzi się odrazu nie trzeba czekać az dojrzeje

dojrzewa przed wpuszczeniem ryb

 

jakie masz podłoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile twoje akwarium chodziło przed sadzeniem roslin może nie dojrzało i dlatego

Co ma dojrzewanie zbiornika do rośliny, które możesz sadzić nawet zaraz po zalaniu i uruchomienia sprzętu :zamieszany:

Myślę, że powodem nie jest CO2, ale coś innego. Napisz coś więcej o akwarium oraz w jaki sposób podajesz CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy znają mój temat zakładania akwa od zera, i jak widać roślinki rosły jak szalone, aż się wszyscy dziwili!!! bez względu na podłoze albo ile dojrzewało. Rzecz stała się po zaaplikowaniu CO2 zrobilam je sama może popełniłąm jakiś błąd???

 

 

tu mój temat od zera viewtopic.php?f=22&t=29312

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie problem nie jest w co2,a w czymś innym.

W linku o powstaniu akwarium podajesz ,że masz akwarium 112L,a w nim świetlówki 2x18 W, co daje nam 0,32 W/L.No nie okłamujmy się, co2 ma sens przy każdym oświetleniu ale im większe tym fotosynteza jest lepsza itd.Będąc jeszcze przy tym oświetleniu zasugeruję dodanie jeszcze jedne świetlówki,na pewno się polepszy. ;)

Ale to nie wszystko. :(

Samo co2 nie rozwiązuje problemu z prawidłowym nawożeniem naszych roślinek.Im potrzeba jeszcze czegoś innego do jedzenia. ;) Żółknięcie listków może właśnie świadczyć o tym ,że są głodne i potrzebują makro i mikro elementy do życia.

Ja u siebie podaję oprócz co2 z butli tak:

Symfonie złota-----aqua gainer i uzupełniająco-----Potas,KNo3,Żelazo,Fosforany,Easy carbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...