Skocz do zawartości

ospa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj rano zauważyłem malutkie molinezje w moim akwarium ale wyłowienie ich graniczyło z cudem dlatego wyłowiłem duże ryby powyjmowałem roślinki i skończyło się na tym że wymieniłem całą wodę w akwa odczekałem tylko kilka godzin i dorosłe ryby wrzuciłem spowrote, wiem że powinienem poczekac trochę dłużej ale nie miałem gdzie ich trzymac tak żeby im zapewnic godziwe warunki bo przypominam że jeszxcze osobno musiałem trzymac nowonarodzone molinezje. teraz wieczorem patrze a mieczyki mają mnustwo białych plamek podejrzewam że to ospa i teraz pytanie co mogę z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w zoologiku i powiedziałem że chcę zieleń i wlałem wczoraj 10ml do 120 l wody a dzisiaj dolałem jeszcze 5ml tylko że dopiero teraz spojrzałem że nie pisze na tym że to zieleń tylko ICHTIOSAN firmy tropical czy to będzie to i jak często to dolewac ? z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1ml na 10 litrów wody zieleni ale lepiej podać z 15 przez 3 dni i do wyleczenia dodawać w zależności od objawów i nasileń do 10ml ( ja tak daje z 5ml aby stężenie było w akwa cały czas )

 

Nie mieszać preparatów może bardzo źle się skończyć

 

Ps jak nie wiecie ile to może być 1 ml to możecie sobie kupić w aptece szczykawki 1 ml (takie małe) bardzo się przydają koszt szczykawek bardzo mały cze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłowiłem duże ryby powyjmowałem roślinki

odczekałem tylko kilka godzin i dorosłe ryby wrzuciłem spowrote

No tak to sie kolego nie robi... Ryby zle znosza przenoszenie, zmiany itp... Mysle, zer przez wylowienie zlapaly Ospe, tak sie czesto dzieje niestety :/

Tak jak ktos wyzej napisal, i jak rowniez napisze, polecam Oodinopur, drogi ale skuteczny :!:

Po nim wiadomo, wymiana wiekszosci wody... Wszytko napisane na ulotce ;)

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...