Skocz do zawartości

jak preparować żywy korzeń


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie wiele mówi sie o sposobach preparowania korzeni przez siebie znalezionych ale zawsze są to korzenie martwe.

 

Znalazłem piękny korzeń brzozy który został odkryty przy budowie drogi miesiąc temu.

Zdecydowanie jest żywy.

 

Jakie są sposoby na przygotowanie go do akwarium???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest żywy to musisz go suszyć np w tartaku przez około pół roku a potem wygotować w wodzie z solą itd,są też sposoby żeby trochę szybciej go spreparować np słyszałem że piecze sie go w piekarniku ale ja nie polecam takich sposobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dobrze Wysusz korzeń.

Po wysuszeniu mocz go w wodzie z 2 tygodnie starając się zmieniać jak najczęściej wodę.

Potem gotuj go przez około 2h w~~pół kg-1k soli na 10l wody im więcej soli tym lepiej.

Potem mocz go jeszcze przez 4dni im dłużej tym lepiej.

Potem zbadaj testami jego właściwości jeżeli będzie ok wkładaj do akwarium.

Długo trzeba się z nim bawić ale to zaoszczędza potem tematów typu korzeń gnije co robić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tyle czasu i nie gnije , w jednym mjejscu jest tylko lekkie czerwone przebarwienie, polecam korzenie i wszelkiego rodzaju drewno które wyrzuca morze, toną bez preparowania

 

EDIT:

 

jeszcze jedno niektóre czasem są bardzo kruche :oops:

 

mod: stosuj się do regulaminu i edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wsadziłem przed wczoraj korzeń wyciągnięty tydzień wcześniej z lasu. Początkowo czyszczony raz gotowany w wodzie z solą w celu zmiękczenia kory . wyczyszczony z kory znowu wygotowany.Moim zdaniem sam korzeń nie puszcza barwy tylko kora znajdująca się na nim a powinno się gotować aż do czasu kiedy nie będzie wydobywać się z niego żywica. Mój korzeń teraz lezy na dnie w akwarium i cieszy oko ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...